Anasayfa Moda Aksesuarlar Buna Şapka Çıkarırım: Fedora/Fötr

Buna Şapka Çıkarırım: Fedora/Fötr

1411
0
PAYLAŞ

 Genellikle erkeklerin kullandığı ancak son zamanlarda kadınların daha sıklıkla tercih ettiği Fedora ya da fötr şapkalar şıklığımızın bir parçası haline dönüştü. İster bir geceye davetli olun ister bir arkadaşınızla buluşmaya gidin isterseniz de alışverişe çıkın kışkırtıcı bir havaya bürüneceksiniz. Rahatlığın ve stil yaratmanın yeni yollarından biride seçeceğiniz aksesuarlardan geçmekte. Bunun da en iyi örneklerinden biridir Fedora Şapkalar.

şık ve tarz gündüz havası

Gece stilinizi Fedora/Fötr şapka ile tamamlamaya ne dersiniz?
Gece stilinizi Fedora/Fötr şapka ile tamamlamaya ne dersiniz?

Daha çok gündüz kullanımda görmeye alışık olduğumuz şapkaları elbiseniz tamamladığınızda sıradanlıktan da kurtulmuş olacaksınız. 1940’larda kadınların baloya giderken olmazsa olmazlarından biriydi şapkalar.

günlük fötr günlük tarz da fötr her daim fötr sokak stili street style gündüz tarzı siyah-beyaz kombini yeşil fötr

 

Günlük tarzda çok sık kullanır hale geldik. Bazen vakit bulamaz ya da saçımızı istediğimiz şekil veremeyince hemen sarılırız şapkalara. Bunun en iyi örneklerinden saçımızı örüp üstüne de fedora bir şapka ile günlük stilimize bir tat vermiş oluruz. Bu şapkalar için saçınızın yapısı da önemli kabarık ve gür saçınız varsa etrafı daha bombeli ya da kıvrımlı model seçmenizi tavsiye ederim. Düz saç tipinde ise daha geniş yapılı seçmenizi öneririm.

süslü fedora klasik fötr taşlı bir model fiyonklu kendim yaptım modeli

 

Fedora şapkanızdan çok sıkıldınız ancak çok da sevdiğiniz bir şapka. Öyleyse kendiniz yeniden yaratın. Nasıl mı? Şapkanızın etrafından taş, pul, tüy veya değişik desenlerde kumaş geçirip farklı bir çizgi yakalamış olursunuz. Kullanmadığınız tokanızın fiyongunu ya da boncuğunu bir de şapkanızda denemelisiniz.

siyah cazibe red fedora hat fedora hat

Şapka kullanmaya alışık olmayan ya da bana yakışmıyor diyen kadınlarımız için ideal bir şapka modeli bence. Bir çok ünlü de Yasemin Ergene, Tülin Şahin ve dahası Fötr takanlardan.

my little hat

 

Kendi gardırobumda da eksik etmediğim Fedora şapkaları mutlaka önce hayatınızın bir parçası haline dönüştürmenizi öneririm. Daha sonraları işe giderken bile kullanmak isteyeceğiniz bir aksesuar olacaktır.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here