Anasayfa Sağlık Bu Yiyecekler B12 Deposu!

Bu Yiyecekler B12 Deposu!

127
0
PAYLAŞ

Hücre oluşumunu ve daha uzun yaşamasını sağlayan B12 vitamini özellikle kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemli rol oynamakta ve anemiye karşı koruma sağlamaktadır.  Beyin ve sinir sisteminin görevlerini yerine getirmesinde yardımcı olan B12 vitamini çağımızın en önemli hastalıklarından Alzehimer hastalığının da en büyük önleyicilerinden biridir.

Hücrelerin karbonhidrat, protein ve yağları işlemesini sağlayan bu önemli vitaminin eksikliği hem fiziksel hem de psikolojik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Sinirlilik hali, depresyon, çarpıntı ve halsizliğin yanı sıra kırmızı ve ağrılı dil, mide bulantısı, kusma, bayılma, baş ağrısı, göz bozuklukları, zor nefes alma, omurilik rahatsızlıkları kişide B12 vitamini eksikliğine işaret ediyor olabilir.

b12

B12 vitamini eksikliğini önlemek için siz de besinlerin gücünden faydalanabilirsiniz. Ciğer, balık, sığır ve kuzu etleri, peynir, yumurta ve kabuklu deniz canlıları adeta B12 vitamini deposudur. Ancak içerdikleri kalori ve yüksek kolesterol değerleri açısından dikkatli tüketilmeleri de gerekmektedir. Eğer siz de kendinizde bu vitaminin eksikliği olduğunu düşünüyorsanız bir uzmandan uygun beslenme programı için yardım alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki yazı2015 Kalem Etek Modelleri
Sonraki yazıDiyette Olanlara Unsuz Kek Tarifi
724Kadın.com sitesi yöneticileri tarafından kullanılan hesaptır. Siz de yazar olup bu bölümde kendi isminizi görmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here