Anasayfa Moda Kombinler Bu Sezon Çok Yakışıklıyız

Bu Sezon Çok Yakışıklıyız

1060
0
PAYLAŞ

Hayat sürekli olarak hızlı bir değişim içerisinde buna moda da dahil. Üstelik tek bir moda akımı yok bu sezon şu kombin moda hadi hep beraber ona yüklenelim olayı artık ortadan yok oldu. Bu tabiki de süper oldu siz de ikiz gibi giyinmekten bıkmamış mıydınız? :)

Son zamanlardaki en gözde akım ise (ben de kapılmış gidiyor durumdayım) ”Yakışıklı Kadınlar.” Evet tam olarak da düşündüğünüz gibi maskülen tarzdan bahsediyorum. Bu sezon ayaklarımızdan babetlerimizi çıkarıyoruz ve bu yakışıklı harika ayakkabıya tapıyoruz.Maskülen ayakkabı

 

Tabiki de tam olarak erkek olmak değil maskülen tarz.Maskülen’in kelime anlamı erkeksi olmaktan gelmektedir. Kadın proporsiyonuna uygun olmak bu tarzın orijinalliğini arttırıyor. Hem erkek yakışıklılığı hem kadın güzelliği. Nereden bakmak istersen öyle çekici geliyor. Özellikle zayıf kadınlara daha çok yakıştırılan bu tarz doğru kombinlendiğinde size kimseye benzemeyen eşsiz bir hava katıyor.

Maskülen kadın

 

Maskülen tarza hakim renkler tahmin ettiğiniz üzere erkeklere yakışan renkler siyah-beyaz ve gri ağırlıklı. Pantolanlar ”skinny” modasından çıkıyor düşük bel ortadan kalkıyor. Minimum aksesuar da bence bu tarzın ayrı bir güzelliği.Ağırlıklı olarak saat ve kemer tercih ediliyor. İşte maskülen tarza uygun bu sezonun modası ve daha uzun süre de moda olarak kalacak gibi görünen Daniel Wellington saatleri.

maskülen saattMaskülen tarza hiç mi kadınsı özellikler katılmaz? Bu soruya bir kadının topuklu ayakkabısından nasıl vazgeçemeceğini adınız gibi bilirsiniz işte o zaman cevap verebilirsiniz :) Bazı kadınlar maskülen tarza kadın olmanın ayrıcalıklarını da katıyorlar çoğunlukla bu erkeksi görünüme bir de topuklu ayakkabı ekliyorlar.

maskülen topuklu

Diğer kadınlar ise buna ben de dahil olmak üzere :) maskülen görünüme kadınsı özellik katmak istediklerinde bunu daha çok dar pantolanlar, dar gömlekler tercih ederek gerçekleştiriyorlar.

maskülen darÜnlüler arasında da maskülen tarzın kraliçe koltuğunda Victoria Beckham var. Beckham hem güzelliğiyle hem de proporsiyonun uygunluğuyla maskülen tarzı en iyi taşıyan kadınlardan biri. İşte size Victoria Beckham stilinden birkaç örnek :)

vb

vicGördüğünüz gibi maskülen tarzın ucu yok nereye çekersen yeni bir kombin yeni bir görünüş yaratabiliyorsunuz.Bir çanta, bir ayakkabı eklemek bu tarza apayrı bir hava katıyor.Bu moda akımı da daha uzun yıllar bizimle birlikte olacakmış gibi görünüyor son zamanlarda hangi kadına baksak erkeksi bir parça ile karşılaşıyoruz.Bu da gösteriyor ki bu orijinallik arayışı maskülen tarzı ayakta tutacak.Ama haksız mıyım erkeğin şıklığını kadınlar çok güzel taşımıyor mu sizce de? :)

p.s : bu yazı da benim ilkim oldu. Daha fazlalarında görüşmek üzere, güzel kalın, mutlu kalın :)

PAYLAŞ
Önceki yazıPronovias’tan Sade ve Zarif Gelinlik Modelleri
Sonraki yazıEn Güzel Yaz Kombinleri
Hilal Palacıoğlu
Şu günlerde endüstri mühendisi olabilmek için çalışmakta. Hayatın güzelliklerini fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmekten mutlu olup, sağlıklı yaşama da ayrı bir ilgi duymakta, Hobileri sinema ve moda. Mottosu ise her zaman kendi yolundan gitmek..

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here