Anasayfa Blog Bir İlişkide Bulunan 8 Kusurlu Hareket!

Bir İlişkide Bulunan 8 Kusurlu Hareket!

501
0
PAYLAŞ

8-kusurlu-hareket

Biz kadınları anlamak bu zamana kadar çözülmemiş bir sırdır. Ve tahminim hep öyle kalacak. Fakat aşkı bulduğumuzda mutlu bir son istiyorsak biz kadınların yapmamamız gerekenler listesi biraz kabarıyor. Bir ilişki sürekli kusursuz devam edebilir miydi? Ya da devam ederse ne kadar sürebilirdi? Bir ay, beş ay.. beş yıl?

Herkesin ilişkiyi mahvedebilecek ya da partnerimizin kaldıramayacağı sorunları, kötü yanları mutlaka vardır. Peki ya bu kötü yanlarımız bir ilişkide ne zaman ortaya çıkardı. Sevgilimiz olduğunda da şikayet ediyoruz olmadığında da. Hikayenin mutlu sonla bitmesi için önceki sahnelerde engeller olması şarttı. Ama o engeller olduğunda ne oluyordu? Belki de iki tarafın daha az kolay olması gerekiyordu. İlişkiler her ne kadar iyi olsa da kaçınılmaz fedakarlıklar yapılması zorunludur.

Peki ya aradığımız aşkı bulamıyor muyuz? Ya da ‘nerede hayatımızın adamı?’ mı diyoruz. Gelin hep birlikte ilişkilerimizde yaptığımız 8 kusurlu hareketi inceleyelim;

kavga-tartışma-kusurlu-hareketler

1 – Suçlama bunlardan ilkidir.

“Sen her zaman…” ya da “Sen hiçbir zaman…” diye başlayan cümleler şikâyet değil suçlama içerir. Suçlama doğal olarak savunmayı doğurur. Doğru ya da yanlış bir savunma fark etmez.

2 – Yapılan diğer bir hata da aşağılama ya da hor görmedir.

Tartışmalar sırasında karşımızdaki kişiyle dalga geçme, alay etme, küçük düşürme gibi sözler ve bazı yüz mimikleri de durumu daha da kötüleştirmektedir. Aşağılandığını, küçük düşürüldüğünü düşünen taraf için problemle ilgili konuşmak ve çözüm aramak imkânsız hale gelir.

3 – “sürekli öfkelisin? Çok kırdın beni. Her zaman bunu yapıyorsun.” gibi cümlelerle başladığınızda bu, çok da iyi bir sonuç alınamayacağının göstergesi olabilir.

4 – ilişkide geçmişi öne çıkarmak; Bu geçmişte yapılan hataları bulup bunları ortaya çıkarmak ve karşımızdaki kişiyi bunları yaptığı için sürekli olarak suçlamaktır. Kavga konusu ne olursa olsun bunlar her kavgada ortaya dökülür. Karşılıklı hale geldiğinde taraflar geçmiş yıllar içinde kim daha çok hata yapmış bunları o kişinin yüzüne vurur. Bu durum zamanla ilişkide kişinin kendi haklılığını ortaya koymak için başvurduğu bir yoldur. Herkes kendini haklı çıkarmak ister çünkü. Ne yazık ki, sorunu çözmediği gibi kişilerin geçmişteki hatalarından dolayı hissettikleri suçluluk ve öfke duygularını harekete geçirir. Bu sizleri nefrete, karşıdaki kişiden soğumaya iter.

8-kusurlu-hareket.jpg 2

5 – Hepimizin hiçbir zaman vazgeçemediği ‘kıskançlık!’ Bu durum zamanla içimizde öfkeye dönüşüp karşımızdaki kişiyi değiştirmeye kadar gittiğinde , sevgilimizin e-mail şifresini çözmeye çalışma , duşta iken telefon mesajlarını okuma ve hatta dışarıda takip etme ve beklemediği bir anda ortaya çıkma gibi davranışları yapabiliriz. Bazı insanların bunu bir sevgi göstergesi olarak sunmaları ve sevgilimiz kıskançlık yapmadığında sevilmediklerini düşünmeleri sıklıkla rastladığımız bir durumdur. Bu davranışlar, sevgilimizin veyahut eşimizin bizden uzaklaşmasını sağlayacaktır hanımlar dikkat!

8-kusurlu-hareket.jpg 4

8-kusurlu-hareket.jpg 3

6 – Çiftlerin isteğini ya da düşüncesini açıkça söylemek yerine yön göstererek diğerinin bunu kendi kendine anlamasını sağlamaya çalışmasıdır. Biz kadınlar bir şey istiyorsak her zaman bunu doğrudan değil dolaylı yollardan ve imalarla yaparız. Yeri gelir bunu trip’ e ve tartışmaya çevirerek, bizi anlamadıklarını vurgularız.

7 – Kişiler, ilişkilerinde yaşadıkları sorunları ya da olumsuz düşünceleri rahatça ifade edebileceklerini bilmeliler, aksi takdirde gerçek duygular ve düşünceler ifade edilemediğinde güvensizlik ve manipülasyon devreye girer. Biz kadınlar düşündüklerimizi olduğu gibi ifade etmek yerine bazı zamanlar, cümlelerimizi ters anlamda ifade edebiliyoruz. Karşı cinsten ayrılmak istemediğimiz taktir de, öyle bir cümle kuruyoruz ki o anda ilişkimizin bitmesine sebep oluyor. Düşündüklerimizi olduğu gibi aktarmalıyız, kendimizi doğru bir biçimde ifade etmeliyiz.

8 – Biz kadınların diğer bir hatası ise; İlişkimizde herhangi bir problem yaşadığımızda bunu konuşmak yerine alışveriş yapmak ve bir yerlere seyahat etmek isteriz. Çünkü bu bize kendimizi daha iyi hissettirecektir. Bu olay sorunları çözmek yerine sadece üstünü kapattığımızın gösterir. Bu, sadece sorunların üstünü kapatmaktır. Bu tavırlarımızdan kurtulmalı ve eşimizi, sevgilimizi karşımıza alıp, açık, güzel bir dil ile anlatmalıyız. Bizlere daha çok yararı olacaktır.

Her çiftin bir ilişkide yaşadığı kusurlu hareketlerden bahsettik, biz kadınları anlamak her ne kadar güç olsa da, bazı kuruntularımız ve hatalarımızdan vazgeçmemiz gerektiğini çok iyi biliriz.

8-kusurlu-hareket.jpg 5-son

PAYLAŞ
Önceki yazıDövme İle Parmaklarınız Renklensin!
Sonraki yazıKar Yağarken de Şık Olmanın 5 Yolu
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here