Anasayfa İlişkiler Bir erkekle yaşamak: Rüya mı, kabus mu?

Bir erkekle yaşamak: Rüya mı, kabus mu?

295
0
PAYLAŞ

Disney hikayelerinden esinlenerek hepimizin hayali olmuştur eminim, hayatımızın erkeğini bulup hayatımızın sonuna dek mutlu yaşamak.

Evlilikten önce veya sonra, sevdikleri adamla yaşamaya başlayan ve tüm hayalleri tuzla buz olan pek çok kadın gördüm etrafımda. Bir o kadar, rüya gibi bir hayat yaşayan kadınlar da! Peki bu farkı nasıl yaratabiliriz?

boyfriend_1#1. Birbirinizi sevdiğinizi söylemeyi unutmayın. Artık aynı evi paylaşmanız demek sizi sıradan ev arkadaşları yapmaz; kirayı ödeme tarihini ve dolaptaki küflenmiş limonu konuşurken romantizmi es geçmeyin!

#2. Gelecekten konuşun. Sizi birbirinize bağlayan şey sadece paylaştığınız daire değil, hayatı birlikte geçirmek adına duyduğunuz heyecan. Bahsettiğim şey “ne zaman evleniyoruz?” veya “ne zaman çocuk yapmalıyız?” değil. Kişisel hayatınızı paylaşın, işte almak istediğiniz terfiyi, öğrenmek istediğiniz dili konuşun. Ve birbirinizi destekleyin.

Couple talking at home

#3. Kendi hayatınızı devam ettirin. Uygulaması belki de en zor şeylerden birisi bu, çünkü evde eskisi kadar yalnız hissetmiyorsunuz ve evde sevdiğiniz kişiyle film izleyerek veya yemek yaparak da sosyal hayatınızı tatmin edebiliyorsunuz. Oysa sizin yakın arkadaşlarınız da vardı, hatırladınız mı? NOT: Hayır, arkadaşlarınızla her görüşmeye sevgilinizle gitmeniz sizi hala çok yakın arkadaş yapmaz. Biraz ayrı zaman geçirin.

#4. Kendinize zaman ayırın. Bu zaman kuaförde geçirdiğiniz zaman da olabilir, balkonda kitap okumak için ayırdığınız 2 saat de. Elbette ki birlikte zaman geçirmek için aynı evde yaşıyorsunuz, ancak bu günün 24 saatini o kişiye ayırmanızı gerektirmez.

#5. Kontrolcü olmamaya çalışın. Telefonda gürültülü konuşmasını, tuvalet kapağını bazen indirmeyi unutmasını, mutfak masasında bıraktığı çay poşetlerini büyük olay haline getirmemeye çalışın. Sizin de bazı huylarınız onu rahatsız ediyor olabilir. Sakince konuşup orta yol bulmaya çalışın.

#6. Ev işleri artık daha kolay! Eğer benim gibi evcimen olmayan bir yapıya sahipseniz tüm ev işlerini paylaşabilirsiniz. Çamaşır yıkamayıp katlamak sizin için çocuk oyuncağı iken çorap katlamak ölüm gibi geliyorsa, sevgilinizden size yardımcı olmasını rica edin. Bu zamanı müzikle ve öpücüklerle daha da değerli hale de getirebilirsiniz! Kendinizi temizlikçi gibi hissetmeyin, birlikte yaşamayı keyifli hale getirin!

boyfriend_5

#7. Tartışmalardan kaçmayın. Her çiftin farklılıkları vardır, ve bu farklılıklar aranızda anlaşmazlıklar yaratabilir. Bu anlaşmazlıklar tartışmaya da dönüşebilir. Önemli olan bunun aranızda büyük bir problem olmasına izin vermeyin. Partnerinizi tanıyın, farklılıklarınızı bilin ve kabullenin. Gerektiğinde birbirinizi affedin ve asla yatağa birbirinize kırgın gitmeyin!

boyfriend_4

#8. Birbirinize sahip olduğunuzu düşünmeyin. Gözlemlediğim kadarıyla evli çiftlerin ilişkilerini en çok yıpratan şey, birbirleri için artık çaba sarf etmemeleri, jestler yapmamaları ve ilişkilerini sıkıcılığa terk etmeleri. Sevgiliniz hoşlanıyorsa haftasonları kahve kokusuyla uyandırın sevgilinizi. Emin olun, yorgun bir günün akşamında o da sizi çikolatalarla şımartmaya başlayacaktır.

boyfriend_2

Belki de en önemlisi, geçirmek istediğiniz hayat konusunda tüm beklentilerinizi karşınızdakine söyleyin! Birlikte bir hayat geçirmek istiyorsanız, bu hayatı güzelleştirmek sizin de elinizde!

PAYLAŞ
Önceki yazıBaroque Jacquard Desenler!
Sonraki yazıFeminen Tattoo
Mine
Profesyonel işi robot yapmak. Hobileri ise moda, gezi ve fotoğraf. İtalya'da yaşıyor.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here