Anasayfa Moda Makyaj Beyaz Göz Kalemi Kullanım Kılavuzu

Beyaz Göz Kalemi Kullanım Kılavuzu

1464
0
PAYLAŞ

beyaz-kalem-kapak

Biz kadınlar kendimize bakmaktan asla bıkmıyoruz, yeni kıyafetler, yeni trendler, yeni çantalar, yeni ayakkabılar .. ve yeni kozmetik ürünleri. Peki bunları nasıl kullanmamız gerektiğini biliyor muyuz?
Gelin hep birlikte beyaz göz kalemini nasıl kullanmalıyız, göz atalım;

1- Eyeliner veya farınızı sürdükten sonra, bittiği yere ya da köşesine beyaz kalem sürerseniz daha keskin bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu cildinizin üstündeki ya da göz çevresinde ki kırışıklıkları yok etmenin birebir çözümüdür.

2- Pigmentasyonu az olan farınızı yani uygulaması hafif kaçan farınızı daha göz alıcı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, rengini ve belirginliğini ortaya çıkarmak için, göz kapaklarınıza farınızı uygulamadan önce mutlaka beyaz kalem sürüp, ardından farınızı uygulayınız.

beyaz-eyeliner-

3- Gözlerinizin yapısı daha çekik duruyorsa ve sizler gözlerinizin daha yuvarlak görünmesini istiyorsanız, göz kapaklarınızın iç ve dış olmak üzere, orta kısmına beyaz kalem uygulayabilirsiniz, bu gözlerinizi yuvarlak gösterecektir.

4- Kaşlarınız ve gözleriniz birbirine çok mu yakın? Kaşlarınızın tam ortasına beyaz kalemi uyguladığınız taktirde arada ki mesafe daha uzayacaktır.

beyaz-kalem-göziçi-iri-gözler

5- Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız, göz pınarlarınızın olduğu bölgeye beyaz kalem veya beyaz far uygulayarak daha enerjik ve canlı/parlak görünüm elde edebilirsiniz.

parıltılı-gözler-gözpınarları-beyaz-kalem

6- Burnunuzu olduğundan daha uzun göstermek istiyorsanız mutlaka beyaz kalem kullanmalısınız. Bunun için burun kemiğine beyaz kalem uygulamanız yeterli olacaktır. Uç kısmına uygularsanız, burnunuz olduğundan daha kalkık görünecektir.

kalkık-burun-için-beyaz-kalem-uygulaması

7- Kalkık kaşlar için, kaşlarınızın alt kısmına biraz beyaz kalem uygulayın, kaşlarınızın daha kavisli ve kalkık durmasını sağlayacaktır.

8- Dudaklarınızın daha dolgun bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, dudaklarınızın üst bölgesine beyaz kalem uygulayabilirsiniz, daha dolgun bir dudaklara sahip olacaksınız.

9- Göz içine beyaz veya ten rengi bir kalem kullanmak, gözlerinizi olduğundan daha iri ve büyük göstermesini sağlayacaktır.

sevgilerle

dudak-buyuk-gosterme

PAYLAŞ
Önceki yazıFormda Kalın Sağlıcakla Kalın :)
Sonraki yazıYeni Nesil Kahve İçen Erkekler!
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here