Anasayfa Moda Beyaz Gömlek: İşten günlük hayata

Beyaz Gömlek: İşten günlük hayata

Beyaz gömlekleri kullanma kılavuzu

1207
0
PAYLAŞ

Beyaz gömlek, iş hayatında kadınlar için belki de en klasik, en hayat kurtarıcı ve en klasik parçalardan bir tanesi. Bunun başarılı kombinlerini her sabah 4 Levent metro çıkışında görebilmek aslında mümkün. Oysa kadınlar arasındaki büyük farkı yaratan beyaz gömleği günlük hayatlarına uygulayabilme becerileridir bana kalırsa.

Hemen hemen hepimizin dolabında yer alan standart parçalardan biri olan beyaz gömlekle neler yapabiliriz bir bakalım:

Marjinal Beyaz Gömlek:

Amacımız gömleği klasik görümünden alıp marjinal esintiler vermek ise, onu daha asi parçalarla birleştirmeliyiz. Bunun için de converse veya benzeri sneaker ayakkabılar veya deri botlar kullanılabilir. Ne kadar asi, o kadar iyi. Tabii ki seçtiğiniz gömleğin de üzerinize tam oturarak “hanım kız” görüntüsü vermesini istemezsiniz, değil mi? Unutmayın, marjinalsiniz siz!

Ek not: siyah kısa kazak ve beyaz gömlek kombini mükemmel değil mi?

beyaz_gomlek_1

beyaz_gomlek_2

beyaz_gomlek_7

beyaz_gomlek_17

 

Salaş Beyaz Gömlek:

Beyaz gömleğin kombinini marjinal kadar farklı değil ama sadece biraz daha rahat tarzda oluşturmak istiyorsak, uzun kolyeler ve bileklikler kullanabilirsiniz. Üzerinize tam oturmayan gömlekleri babetlerle, sneakerlarla veya gene bot/çizmelerle birleştirebilirsiniz. Unutmayın, rahat görünmek için öncelikle rahat olmanız gerekir!

beyaz_gomlek_3 beyaz_gomlek_20 beyaz_gomlek_14

Şık Beyaz Gömlek:

Daha şık bir etki yaratmak için siyah/beyaz kontrastından biraz daha uzaklaşmakta fayda var. Beyaz gömleği jeanlerle kombinleyerek daha yumuşak bir renk geçişi elde edebilirsiniz. Daha şık görünmek istediğinize göre topuklu sandaletler veya bootielerle kombin yapabilirsiniz.

beyaz_gomlek_5

beyaz_gomlek_8

beyaz_gomlek_21

İkon Beyaz Gömlek:

Beyaz gömlek ile bir moda ikonu gibi görünmek için ise Victoria Beckham’dan ilham alarak gömleği uzun siyah eteklerle kombinleyebilirsiniz. Çok basit, çok mükemmel!

beyaz_gomlek_6

Bonus :

Unutmayın ki beyaz gömlek giyseniz de sizi daha sexy görünmekten alıkoyan hiçbir kural yok. Ve birazcık iç çamaşırı kimseye zarar vermez, değil mi?

beyaz_gomlek_11 beyaz_gomlek_10

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here