Anasayfa Dekorasyon Bahar Gelsin, Yatak Odalarınız Renklensin !

Bahar Gelsin, Yatak Odalarınız Renklensin !

872
10
PAYLAŞ

Merhaba Baharımsı,

Mart ayının sonlarına doğru ağaçlarda bir yeşerme, gökyüzünde bir aydınlanma, ruhumuzda bir ferahlama başladığı doğrudur. Havalar pek stabil gitmese de, en azından soğuk havaları atlattık gibi görünüyor.

Havaların değişkenliği bizi de şaşkın yaptı son zamanlarda, ne giyeceğimizi iyice şaşırdık. Ama yine de gönlümüze ve ruhumuza bahar geldi diyebiliyorum. Sanki pantolonlardan görünen çorap boyları iyice kısaldı, ayakkabılar bot kıvamından bilek kıvamına inmeye başladı, e öyleyse kıyafetlerimize yansıyan baharı, baharın renklerini ve çiçeklerini yatak odalarımıza da taşımanın vakti gelmedi mi, ne dersiniz?

 

Mesela bu senenin en moda renkleri ve pastel tonlarıyla dikkat çeken turkuaz rengini odalarımızda görmek bizi rahatlatacaktır, mavi ve yeşilin tonlarını içeren bu asil renk size huzur verecektir, tercihleriniz arasında olabilir.

Ya da sarı tonlarını tercih edebilir, odanıza güneş doğmuş gibi uyanabilirsiniz güne, huzurlu sarı da tercih edebileceğiniz bir diğer bahar esintisini yatak odanıza taşıyabilir bu durumda.

Her ne kadar bahar gelse de, henüz tatil mevsimi gelmemiş olsa da, siz isterseniz yatağınızın içindeki mavinin derinliklerine dalabilir, hayallerinizle uyuyabilir ve aynı hissiyatlarla uyanabilirsiniz, bunun için mavinin tonlarını değerlendirebileceğiniz bir yatak odası sizi düşlerinize taşıyabilir.

Turuncu hayaller kurmak, turuncuyla huzur bulmak da mümkün, çiçeklerin tomurcuklarına yerleşen bu güzel renk ile huzur içinde uyuyabilir ve enerji dolu bir güne uyanabilirsiniz.

Turuncu ve türbe yeşili dile geldiğinde yorabilir ama bu renkler birbirine karışarak bir desen oluşturduğunda size sadece enerji etkisi verecektir, yatak odanızda yorgun uyanmaktansa, bu yatak örtülerinden de görüleceği üzere güne enerji yüklü başlamak için tercih edeceğiniz renkler arasında olabilir.

Bazen de gökkuşağının tüm renkleri gelir bir araya, yanına da her tondan başka bir renk alır, işte o renklerle uyanmak günümüzün de renkli geçeceğine şahit olabilir, bu durumda renkli günü kim istemez ki diyerek, çok renkli bu takımı da tercih edebilirsiniz.

Son olarak daha dingin olsun isterseniz yatak odanız, daha pastel tonları tercih edebilir, daha sakin gecelerde uyuyabilir, daha dingin günlere uyanabilirsiniz. Pastel tonlarla birleşen beyaz ve krem rengi tonları odanızı daha geniş, daha ferah gösterecektir üstelik. Tercih edeceğiniz renkli yastıklarla renk katabilmenizi de mümkün kılacaktır üstelik.

Tercihiniz hangisi olursa olsun, huzurla uyuyacağınız renkli, çiçekli ve güzel günler dilerim.

10 YORUM

    • Çok teşekkür ederim, bu soğuk günlerimize azıcık renk gelsin istedim, becerebildiysem ne mutlu bana :)

  1. bunlara aşık olduğum doğrudur, dışarısı bir garip ama evimizin içine şenlikler gelmiş :) ellerinize sağlık

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here