Anasayfa Defileler Atıl Kutoğlu Paris Defilesi

Atıl Kutoğlu Paris Defilesi

317
0
PAYLAŞ

Atıl Kutoğlu daha lisedeyken düzenlediği defilelerle dikkatleri üzerine çeken, Viyana, Düsseldorf, New York, Paris ve Milano gibi moda merkezlerinde koleksiyonlarını sergilemiş dünyaca ünlü bir moda tasarımcısıdır. Koleksiyonlarında genelde Türk sanatından esintiler yansıtmakta olan Kutoğlu bu sene sonbahar/kış 15/16 koleksiyonunu Paris Türk  Büyükelçiliği rezidansında ‘’Modern Osmanlılar’’ teması altında sunmuştur.

Kutoğlu koleksiyonunda kullanmış olduğu ipek kumaşları ve derileri Bursa’dan temin etmiş ve Paris’te bir Osmanlı rüzgarı estirmiştir. 18 Mart Çanakkkale Zaferi kutlamaları çerçevesinde gerçekleşen defilenin ev sahibi Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil, elçiliğin en görkemli 3 odasını birleştirmiş ve mükemmel bir defile ortamı yaratmışlardır. Koleksiyonunu 20 manken ile tanıtan Kutoğlu ; koleksiyonunda dore ve lame renklerini ön plana çıkaran varaklı kumaşlar kullanıp, her sezon tercih edilen deri ürünlerle Modern Osmanlılar temasını tamamlamıştır. Pantolon üstü tünik takım, boylarının uzun tutulduğu elbiseler, diz altı kabanlar, uzun kürkler, boru paça pantalonlar ve deri giyim ürünleri ile koleksiyonunu bir bütün haline getirmiştir. Tasarımcı, hayalini ve koleksiyonun ruhunu izleyicilerine en görkemli sekilde aktarmıştır. Koleksiyonunda hazır giyim ürünleri de bulunduran Kutoğlu, her zaman ki gibi ön planda olan eşsiz ”couture” parçalarını, defilenin sonlarına saklayarak izleyicilerine görsel bir şölen sunmuştur. Renk ve desenlerin birbiriyle uyumu, kumaşların dokusu, modellerin yüz ifadesi ve duruşları temayı bize hikaye şeklinde sunmuştur. Defile sonunda yapılan kokteylde ise Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemekleriyle Modern Osmanlıların hikayesini tamamlamıştır.

Kutoğlu’nun özel davetlisi olarak katıldığım ”Modern Osmanlılar” defilesiden runway ve backstage görselleri:

 

atilkutoglu1a atilkutoglu1b atilkutoglu2a

 

PAYLAŞ
Önceki yazıKelebek Etkisi: Ulaşım Aracı Bisiklet
Sonraki yazıCharlotte Olympia Cruise’15 Collection
Esther Levi
Yeni şeyler öğrendikçe heyecanlanan, hep daha fazla okuyup kendini geliştirmeyi seven, sokakları gezerek ilham alan, yeni yerler görüp keşfettikçe hayal kuran ve bunları tasarımlarına yansıtan, boya kalemleri ve çizim defteriyle aşk yaşayan renkli tasarımcı bir kişilik…

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here