Anasayfa Moda Aksesuarlar Aksesuar Bereketi…

Aksesuar Bereketi…

2299
2
PAYLAŞ

Son yıllarda aksesuar konusunda çok bereketli zamanlar geçiriyoruz. Boynumuza, bileğimize, parmağımıza, kolumuza, bacağımıza, belimize, saçımıza takabileceğimiz birbirinden farklı tarzda ve çok çeşitli takılarla karşı karşıyayız.

Kolyelerden başlamak gerekirse bir yanda büyük büyük kolyeler yer alırken diğer taraftan minik minik sade mi sade kolyeler ufak taşlar görmekteyiz. Kolyenin büyük bir nimet olduğunu düşünmekteyim. Kotunuzun üzerine giydiğin düz bir tişörtü yıldız bir kombine dönüştürmenizi sağlıyorlar. Açıkta kalan boynunuzu son dönem patlama yaşayan bohem tarzda bir kolye, renkli taşlardan veya püsküllerden oluşan bir kolye ya da minik minik taş ve detaylardan oluşan birden fazla kolye ile süsleyerek işlemi tamamlamış olursunuz.

Bunun dışında aşk yaşayabileceğiniz bir diğer aksesuar vücut kolyeleri ki sıradan dümdüz bir elbisenin üzerine geçirdiğiniz de dünyanın en şık kıyafeti haline getirebiliyorsunuz. (Şahsen denendi). Ayrıca plaj da bikininizle takacağınız ince bel veya vücut kolyeleri sizi daha göz alıcı gösterecektir.

Bir diğer parça saç aksesuarları ki bunlarla adeta bir su perisi görünümü yakalayabiliyoruz. İnce ve zarif olanlar küçük bir prenses edasında ortalarda salınmanıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Kollara geldiğimiz bilekler de ya çok renkli cıvıl cıvıl ince kolyeler gözüküyor ya da yine bohem tarzın salaşlığını ve coolluğunu yansıtan büyük turkuaz taşlı, liralı bileklikler bize merhaba diyor. Parmaklarımızı bu bilekliklere eşlik edecek eklem yüzükleri büyüklü küçüklü bohem yüzüklerle süsleyebiliyoruz ki bu da bizlere ayrı bir hava katmıyor değil. Yine ellerde şahmaranlar hem bileklik hem yüzük görevini üstlenip daha oryantalist bir havayı yakalatıyor.

Bacaklarda, baldıra takılan zincirler, ayak bileğine takılan halhallar çok şık duruyor. Halhallarda tıpkı diğer aksesuarlarda ki gibi ya çok büyük ve “bohem tarzın sonuna kadar destekçisiyim” şeklinde ya da mütevazı zarif zincirler şeklinde karşımıza çıkıyorlar. Yüzükler ise her yerde ayak parmaklarımızı da yüzüklerle süslüyoruz.

Vücudumuzun her yerine bir şeyler takıp takıştırabileceğimiz bu aksesuar bereketini ben gerçekten çok sevdim. Zaten bir kıyafeti gösteren aksesuar değil mi? Yine giyiminiz de yaratıcılığını kanıtladığınız nokta? Bu yaz yaratıcılığınızı iyice gösterebilmek için bu aksesuar nimetinden muhakkak faydalanmalıyız, takıp takıştırıp gülüp gülüşüp gezebileceğimiz zamanlar olsun… Hoşçakalın.

2 YORUM

  1. Aksesuar gerçekten dikkat çekilmesi gereken bir konu, her ne kadar istediğimizi bulmakta zorlansak da (bel ve bacak aksesuarı gibi) çok verimli bir gönderi olmuş!

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here