Anasayfa Güzellik Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

375
0
PAYLAŞ

 

Yaz geldiğinde, makyajımızı korumak son derece zor oluyor. Bu sebeple neredeyse tüm kadınlar, akmayan makyaj yapmanın yollarını arıyor.

makyaj

Peki, akmayan makyaj yapmanın sırları nelerdir?

Öncelikle fondötenin akmamasının çok zor olduğunu biliyoruz. Bu sebeple fondöten yerine, renkli nemlendiriciler tercih etmelisiniz. Eğer cildiniz çok problemli ve mutlaka fondöten ile kapatmanız gerekiyorsa, stick olanlarından kullanın. Fondötenin üzerine de, transparan pudra kullanın.

fondoten

Makyajınızın tamamı bittiğinde ise makyaj sabitleyici kullanmayı sakın ihmal etmeyin.

Farlarda kalıcılık sağlamak istiyorsanız, krem olanlarını tercih edin. Krem olanlarının, diğerlerine göre dayanıklılığı çok daha yüksektir. Far ne kadar su bazlı ise ömrü de o kadar uzun olur.

far

Eyeliner kullananlar ise likit eyelinerları tercih edin. Bunların suya dayanıklı olanları piyasada rahatlıkla bulunmaktadır.

 

Eye-Liner

Rimeliniz de aynı şekilde suya dayanıklı olan ürünlerden olmalıdır. Yoksa yaz sıcağında, giderek kötüleşen bir görüntü ortaya çıkabilir.

 

rimel

Allık olarak da, krem allık tercih etmelisiniz. Allıktan sürdükten sonra, kalıcı olması için mutlaka transparan pudra sürmeniz gerekmektedir.

allık

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here