Çağdaş ve Eski, Karşısınızda; Thania!

0

Bilindiği üzere instagram app’i sosyal hayatımızın çok yoğun bir parçasını oluşturmakta. Ve çoğumuz ilham perilerimizi oradan bulduğumuzu söylersek sanırım pek yanlış olmayacaktır! Evet şimdi karşınızda size bahsetmek istediğim bir kadın Thanimara. Kendisi yeni keşfim değil ve eminim bir çoğunuz onu tanıyorsunuzdur ama gelin tanımayanlara da onu anlatalım. Ne demişler bilenler bilmeyenlere anlatsın ;)

Hesabına girdiğinizde eski zaman esintilerini yoğun olarak hissettiğiniz bir ortama girmiş gibi oluyorsunuz. Anladığınız üzere kendisi resimle uğraşmakta. Hem kendi güzelliği hem de başarılarını ortaya koyduğu resimleriyle gayet ilgi çekici bir hesap yaratmayı başarmış. Bizde kendisini kutluyoruz  ve onun çerçevesinden bakmanız için birkaç küçük resimle yazımızı süslüyoruz :)

Kirpikler İçin Kalıcı Uzunluk

0

Merhaba size yaklaşık iki aydır kullandığım resmen mucizevi etki yaratan bu mükemmel yağdan bahsedeceğim ama öncelikle mükemmel diye tabir ettiğim yağlarla yaşadığım sorunları da anlatayım.
Kirpiklerim bakımlı ve güzel olmasına karşın siyah değil kahverengi olduğundan çok dikkat çekmiyordu. buda bu konuyu araştırmamda etkili olan etkendi.
Kirpiklerim hala siyah değil kahverengi bu anlatacağım olay kirpiklerinizi siyahlaştırmayacak gürleştirmeyecek sadece uzatacaktır bunu kabul ederek yazının devamını okuyun, sevgiler.
Öncelikle iki ay kadar önce kirpiklerimi uzatma işine kesin bir kararla başladım ve araştırdım bir çok yağ vardı ama hepsini almak yerine içinden en etkili olanları seçtim.
Hindistan cevizi yağı argan yağı ve tatlı badem yağını kullanmaya karar verdim. Bu yağları dilerseniz küçük bir kaba muhafaza etmek için koyabilirsiniz. Bu üç yağı hepsinden birer damla olacak şekilde karıştırıp akşam ellerimi yıkadıktan sonra parmağım yardımıyla kirpiklerime kirpik diplerime sürdüm hatta ilk zamanlar bolca sürdüm fakat bolca sürmemden midir yoksa hindistancevizi yağını kullanmamdan mıdır gözlerim yandı. Yatmadan önce sürmeme rağmen mecburen gözünüzü açıyorsunuz veya bir şekilde kapalı olsa dahi kırpıştırıyorsunuz buda yağın gözünüze girmesine neden oluyor, böyle bir durumda zaten yanmaya karşı direnmek yerine bol suyla gözlerinizi yıkamanız akıl işidir.
Ben bu yağları tek tek denediğimde Hindistan cevizi yağının gözümü yaktığını gözlemledim. Böylece bu karışımdan hindistan cevizi yağını çıkardım. ilerleyen zamanlarda argan yağını kullanmakta zahmetli geldi ve sadece tatlı badem yağını kullanmaya başladım. İşte bu mucizevi yağ dediğim etkisini kısa zamanda veren yağ tatlı badem yağıdır.
Bu yağı yatmadan önce parmaklarıma sürüp önce parmaklarım yardımıyla ısıttım. daha sonra gözlerimi kapayıp diplerine ve kirpik uçlarına sürdüm. Sabah kalktığımda zaten kirpiklerim bu yağı emmiş oluyor ve yüzümü özelliklede kirpiklerimi suyla incitmeden yıkıyorum. Eğer bu işlemden sonra kirpiklerinizi yıkamazsanız fazla yağ emilmez ve orada birikir ve kirpik dipleriniz tıkanır hücreler gerekli işlevi sağlayamaz ve kirpikleriniz dökülebilir!
Ben bu işlemi 2 ay uyguladım ve gözle görülür sonuçlar elde ettim.dilerseniz internetten tatlı badem yağının özelliklerini araştırıp neler içerdiğini öğrenebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim bunlar kişinin yapısına bağlı değişken sonuç veren olaylardır herkes benimle aynı sonucu almayabilir. Bu bahsettiğim yağlara alerjisi olan veya vücudunda tepki gösterecek etkenlere sahip olanlar lütfen kullanmasın.

Ah Alicia neden Alicia’sın sen!

0
  1.  Evett çok cahilim keşke ölsem belki ama ben bu kızı ”Lara Croft” olarak tanımış bulunuyorum. Bu aralar sağlığa, spora, karındaki belli belirsiz kasa takmıştım ki içimdeki erkek fatmaya engel olamayıp gittiğim filmde bu kıza neden bilmiyorum (Sanırım ben haftada iki gün yogada zor dayanırken onun deli gibi çalışıp kas yaptığı videolarını izlediğimden) hayran kaldım. Sonra internette bolca baktım, araştırdım baya da zevkli giyinen bir kız olduğunu farkettim. Neden bilmiyorum bende giyinmeyi bilmiyordur izlenimi bırakmıştı. Sonra bugün ”The Danish Girl” filmini izleyip orada da hayran kalmış bulunmaktayım. Eğer bu kızı bilmeyenleriniz varsa bu yazdığımı ya da koyduğum resimleri çok anlamsız bulup neresi hoş diyecek olabilirsiniz. Ama zamanla beğenme ihtimaliniz çok yüksek!! 

 

Oh Bella…

0

 Ne demeli, nasıl anlatmalı, nerden başlamalı? Önce küçük bir itirafla başlayabiliriz sanırım aslına bakarsanız ben başlarda Bella Hadid’i hiç beğenmyor ve  sanırım birazda küçümsüyordum. Ama o (bana rağmen:p) kendisini öyle güzel bir marka yaptı ki hiç birimiz hayranlığımızı saklayamadık ve onu alkışlamaktan da geri duramadık.

O duru güzelliği yani evet çokça estetik müdahalesi olmuş ama abartılı makyajlardan kaçınan fresh görüntüsü gençliğinin kıymetini bildiğini ve özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu kanıtlıyor. Sportif hallerde de şık bir geceye giderken de oldukça iddialı, mesafeli ama bir o kadar -Hey Bella ! dediğiniz anda gülümsemesiyle sizi karşılayacakmış ifadesi onun en önemli takıları. Her zaman özenli olmasını destekliyor ve idol olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini hatta laf aramızda arada Gigi’yi bile gölgede bırakmasını ayakta alkışlıyoruz :)

“Kirpik Lifting” Mucizesi

0

Uzun süredir beni bu kadar heyecanladıran bir işlem olmamıştı ;  “Kirpik Lifting “

Bu zamana kadar kirpikler üzerinde türlü işlemler uygulandı ve bunların kirpiğe zararı olup olmadığı hep tartışma konusu oldu . Kimisi kirpikleri yaktı , kimisi kirpikleri döktü derken bu yeni işlem tüm bu sorunları ortadan kaldırdı.

Kirpik , kadını çekici kılan en önemli şey yüzyıllardır … Kıvrık çekici kirpiklere sahip olmak bütün kadınların hayali.. Bunun için tonlarca para harcayan kadınlar artık her daim çekici olmanın rahatlatlığıyla yaşıyorlar .

Eskiden beri sıklıkla kullanılan takma kirpikler , tek tek takılan kirpiklerle daha da kullanılmaya başlansa da denizde havuzda duşta tek tek dükülerek ve devamlı işlem gerektirerek,  kullanımı azalmaya başlamış , yerini ipek kirpik uygulamasına bırakmıştı . İpek kirpik kendi kirpiklerimize zarar vermekle birlikte ( her ne kadar vermediği idda edilse de ) yapıldıktan sonra bakımını aksatmamak temel kural… Tüm bunları düşününce “Kirpik Lifting” uygulaması bir mucize .

Kirpik liftinginde kirpiklerimiz kesinlikle zarar görmüyor , yıkama , maskara kullanma, deniz ,havuz, duş dahil etkisini 2 ay boyunca koruyor … Üstelik tonlarca para harcamadan zahmetsiz ve acısız bu işleme ulaşabiliyor olmak da bonusu … Düşünsenize sabah kalktığınızda hayal ettiğiniz kirpiklere sahipsiniz, havuzda ,denizde heryerde sizinle . Üstelik maskara kullandığımızda da takma kirpik etkisiyle daha da çekici .

Kirpik liftinginin en önemli özelliği ise bırakın kirpiklere verdiği zararı tam tersi kendi kirpiklerimize bakım yapıyor ve besliyor olması . Uygulama yaklaşık 50 dk sürüyor. Kesinlikle herhangi bir acı duyulmuyor . Uygulama esnasında yapmamız gereken tek şey gözlerimizi açmamak, sonrasında ise 24 saat suyla temas ettirmemek .Hepsi bu !   İşte size işlem öncesi ve hemen sonrası :

Her daim çekici görünen kirpiklerle stil sahibi günler ! D.A.

SaveSave

Annelik

0

Çok zor bu devirde annelik, çocuk yetiştirmek. Kadınlar hem çalışıyor, gerek iş hayatında gerek evde, hem annelik içgüdüsü zillerini çalıyor zamanı gelince. Bir taraftan büyükler geleneksel fikirler veriyor, bir yandan popüler kültür dayatıyor fikirlerini… Kadınların kafası karışıyor bu ikilemlerin arasında. Kafası karışık anneler de bebeklerinin fıtratlarını bozuyor istemeden. Aslında uykusu zor, yemesi zor, söz dinlemesi zor, aşırı hareketli çocuklar, annelerin yanlış davranışlarına tepki.

Bebekler aslında doğal bir akış içinde, kendi içinde huyları, sevdiği sevmediği şeyleri olan bir yapı olarak dünyaya gelir. Anneler onları anlamaya odaklanmalıdır. Kendini ve kuralları öğretmeye değil. Sükunet ve mutluluk içinde bebeğe içinden gelen sevgiyi gösterebilmeyi amaç edinmelidir. Ona hiç bilmediği bu dünyada sığınak, korunak olmalıdır sadece. Yapacağı şey budur. Başka işi gücü bir kenara bırakıp sadece bu amaca odaklanmalıdır. Özü budur güvenli bağlanma oluşturabilmenin. İşte bu güveni alan bebeğin fıtratı bozulmaz, açılır, gelişir. Anlaşmak, vakit geçirmek, iletişim kurmak bu bebekle, çocukla kolay olur. Sağlıklı gelişim oluşur, çocuğun potansiyeli açığa çıkmak için hazırdır. İşte bu durumda bebek sahibi olmanın tadına doyum olmaz. Anne de, bebek de, baba da mutludur. Tüm kalbimle bunu her çocuğun yaşayabilmesini diliyorum.

“Çanta” Göz Kamaştıran Giyilebilir Moda

0
Prada Spring 2017

Nisan’ın yüzümüzü gülümseten mis havasından Merhaba,

Bneim gibi çanta sevenler için kıyafetlerimizin vazgeçilmez aksesuarı ÇANTAlardan bahsetmek istiyorum biraz.

Uzun yıllardır defilelerde giyilebilen ve sadece görsel amaçlı olup giyilemeyen birçok kıyafet, ayakkabı ve çanta ilişti gözümüze. her birini hayranlıkla izlediğimiz, giyilemeyecek olsa dahi bizi gülümseten, şaşırtan, beğenimizi kazanan, eleştirilerimize göğüs geren milyonlarca görselle karşılaştık.

Bunun yanı sıra ünlü markaların unutulmayan çanta modellerini de hafızalarımıza kazımayı ihmal etmedik.

Ben Kenzo’nun Spring 2015 modeli çantasını il gördüğümde çok beğenmiştim mesela,

şimdi baktığımda ise eski modelleirni çok etkileyici bulmamakla beraber Spring 2017 çanta modellerini daha çok sevdiğimi belirtmek isterim

ama şimdi, belki ben daha maskülen olduğum için erkek modellerini daha çok sevmeye başladım, belki sizler de benim gibi erkekler için yapılan modellerin gerçekten kadınlar için de uygun olduğunu düşünüyorsunuzdur.

Yine 2014 yılında ve kış modeli olan Burberry’nin yaptığı çantaların çok sevenlerinden oldum, hala da baktığımda beni gülümseten renkleri ve dokusuyla ilgimi çekiyorlar.

Gucci’nin desenlerini hala çok seviyorum, 2016/2017 Spring ve Fall koleksiyonlarından seçtiklerimi de aşağıdaki görsellerden görebilirsiniz, hepsi benim olsa dedirten modeller, renkler, tasarımlarıyla cıvıl cıvıl Gucci

Prada’nın pastel renk tonlarını ve sadeliğini de seviyorum, 2016/2017 Spring koleksiyonlarından beğendiklerimi de aşağıdaki görsellerle taçlandırıyorum

Loewe markasının sadeliğine söyleyecek söz bulamıyorum zaten, dolabınızda bulunduğu taktirde kıyafetlerinizle çanta kombini yapmakta hiç ama hiç zorlanmayacağınız, 2015 SS modellerinin en tatlıları

Dolabınızda değişik ürünlere yer vermek isterseniz kemik saplı çanta modellerinden Marques Almeida’nın SS 2017 koleksiyonundan şu çantayı da çok sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim, bu kadar zarif ve şık bir çantanın da kesinlikle kombin problemi olmaz derim

Fall 2015’den aklımda ve arşivimde kalanlar ise sade ve özgün modelleriyle Bottega Veneta & Christian Dior imzalı çantalar, günlük kullanım için uygun ve şık modeller tercih edenler için en iyilerinden birer model

Her biri servet değerindeki bu çantalardan bahsetmişken Alexander Wang’ın çantalarından bahsetmeden geçmek olmazdı elbette :) Fall 2016 ve SS 2017 modellerinden seçtiğim cüssesi küçük ama pahada ağır mini çanta modelleri de benim en sevdiklerimden oldu

Son olarak en sevdiklerimden ve kendimi bazı modellerinde Prenses, bazı modellerinde Joker’in sevgilisi gibi hissetmemi sağlayacak kadar özel ve canlı renklere, sade ama gösterişli modellere sahip olan Dolce & Gabbana çantalardan bahsetmek istiyorum, ben hepsini çok seviyorum, sevdiklerim arasından zorla elediğim birkaç modeli de aşağıda sizinle paylaşmak istiyorum :) hepsi benim olsa dediğim ve asla vazgeçemeyeceğim şahane modeller, özet geçmek gerekirse: ben kalp D&G

Çantalarınızın içi bereketle dolsun ;)

Daha kısa bir ara ve yeni yazılarda görüşmek üzere

Sevgiler

 

 

SaveSave

Ugg Bot Nerden Alınır

0

Ugg botlar koyun ve kuzu derisinden imal edilmektedir. Ugg Botlar tüm dünyada müşterilerinin vaz geçilmez markası olarak ün salmıştır. Sıcacık Ayaklar için Ugg Botlar Sıcacık yapısı soğuk kış günlerinde rahatlığı ve şıklığı ile ayrıca tercih edilmektedir.

Her yıl artan müşteri kitlesiyle diğer rakipleri arasından sıyrılmayı başaran Ugg Bot Avustralya’da başlayıp tüm dünyayı saran bir marka olmaktadır. Genellikle bayanların tercih ettiği Ugg Botlar’da Taba rengi, siyah renk, Gri rengi ve krem rengi en çok tercih edilen renkler arasında. Bayanların yanı sıra Çocuklar için de Ugg Botlar çok kullanılmaktadır. Klasik ve Düğmeli model tercihlerinin yanı sıra mini boy, orta boy ve uzun boy ugg botlar güzel bir çeşitlilik oluşturmaktadır.

En Ucuz Ugg Bot Web Sitesi (web site ismi uggbot.net) bu web sitesinden rahatlıkla alış veriş yapabilir, istediğiniz renk ve numarada stok sıkıntısı olmadan ürünlere ulaşabilirsiniz. Müşteri desteğine son derece dikkat eden web sitesi hakkında birçok olumlu yorum duymak mümkün. Sipariş verilmesinden sonra İstanbul içi 1 gün İstanbul dışı 2 iş gününde ürünler kapınıza kadar teslim oluyor.

Gelişen teknolojiden yararlanarak botların ayak sağlığını destekleyici özellikleriyle yeni ürettiği her renk botun kullanışlı ve rahat olması müşterilerinin her geçen gün artmasını sağlamaktadır. Ülkemizde toptan ve perakende satış ile müşterileri arasında yer alan ülkemizde koyun derisinin şıklığı ve sıcaklığı ile tanışmaktadır. 

Tavsiye olarak verdiğimiz web sitesi online alışveriş olarak güvenilir olup tüm renkleri ile güncel stoklarla çalışmaktadır.

Bir Filmden Bir Karakter: Kabiliyetler Zinciriyle Lisbeth

0

Kuzguni,mistik bakıyor; o tekinsiz azınlıkta durup karşımızda. Girdaplarından çıkışa giden mesafede alabildiğine yaralıyor sivri düşünceleri sizi.

Sezilmedi fikrinin karanlığı ,standart yaşamın içerisinde.Bu sebepledir ki,sivri dişleri tenimizde şimdi.Bilinsin mevcudiyeti,karamsarlığının.

Tren raylarının sesleri uğulduyor beynimde.İç içe geçmiş dişliler,geçtikleri yerleri keskin bir kılıç gibi biliyorlar sanki. Ve ben de artık biliyorum ki,o da böyle. Uğultusuyla,keskinliğiyle..

O ,Lisbeth.

girl-with-the-dragon-tattoo

Etkileşime geçip de hasar vermeden ardında bıraktığı hiçbir şey yok. Derinlemesine duyumsadığı ilk his,zarar görmüşlüğün verdiği soğukluk.Soğukluk ,çocukluğunun odalarına,gençliğinin manevralarına sıçramış.

Soğuk,demirin içindeymişçesine soğuk.

Bakarken sabit,bıçağı saplarken sabit,savaşırken bile sabit.Devinimi,kendini tüketirken hissetmeyi seviyor.

Ağırlığı,demirin içinde.

Donanımı zekayla bilenmiş,kararlılığı öfkeyle karışmış.Kısacası tehlikeli,analizleriyle bile sizi defalarca öldürebilir.

Öpüşürken ,sevişirken ayrıksı,bütünlüğünü bozmuş parçalarını toplamaya çalışıyor böyle anlarda.
tattoo-107Ufkunu katladığı öngörülerinin liderliğinde ,o bütünlüğü de bulacak  !

Hem zaten yaşam da ,dokunmakla başlamaz mı ? …

Sezonun İncisi: “Bodysuit”

0

Herkese merhaba,

Sezonun öne çıkan parçaları arasında bodysuit yerini kesinlikle kimselere kaptırmıyor.

‘Bodysuit bir iç çamaşırı değil mi’  dediğinizi duyar gibiyim! Ancak şunu söylemeliyim ki bodysuit parçaları çoktan günlük giyim tarzına uygun forma bürünüp raflarda yerini aldı.

İster gündüz jean ile kombinlenebilir sade,klasik kesimlerle sportif bir şıklık yakalayın ister daha feminen modellerle gecenin öne çıkanı olun.

Benim önerim; ceket, transparan detayı olan bir bodysuit ve jean.

Daha fazla öneri için galeriye göz atalım;

 

Vücut yapınıza uygun olan bodysuit’i bulmak için hala bekliyormusunuz yoksa?

:)

 

Loafer Modası

0

image

Kadın modası her geçen gün biraz daha erkek giyimini ele geçirmeye devam ediyor .Feminen giyinen erkekler eleştiri konusu olurken erkeksi giyim kadınların yeni gözdesi … Boyfriends jeanler , bomber ceketlerden sonra şimdi sıra loaferlerde !

Loafer ilk kez Londra’da Kral George için ev ayakkabısı olarak tasarlanmış. Sonrasında sayılı zengin erkekler bu ev ayakkabısının sahibi olmuş .Fakat bu tasarımdan çok önce Norveçli balıkçılar zaten bu ayakkabıyı giyiyormuş .

Günümüzde pek çok kez revizyona uğramış loaferlerin ortaya çıkış hikayeleri oldukça ilginç … Şimdilerde ise kadınların gardıroplarında yerlerini alıyor.

image image image image

Maskülen bir parça olan loaferler oxford ve makosenden kesin sınırlarla ayrılmamakla birlikte modayı takip edenlerin gözdesi.Maskülen görüntünün yanında loaferlerin preppy (kolejli) havasını da unutmamak gerekir .Zira bu sonbahar 60’lı yılların efsanesi dizüstü çoraplar ve loafer ikilisi trend kombinler arasında . “Gossip girl ” ü izleyenlenler bilir bu moda ikilisi için onlardan oldukça fazla ilham alacağız gibi gözüküyor .

image

Hala dolabınızda yoksa trend olmak için mutlaka bir loafer edinmelisiniz benden söylemesi. Önümüzdeki sezonda moda olmayı sürdürecek bu parça için mutlaka dolabınızda bir yer açın . Hem eteklerle hem pantalonlarla rahatlıkla kombinleyeceğiniz loaferler giydiğiniz anda vazgeçilmeziniz olacak …

Stil sahibi kadınların bu sezon en trend parçası loaferlerle stil sahibi günler !D.A.

 

Bu sezon kadife giy, trendi yakala!

0

Herkese merhaba,

Moda haftasının sürdüğü, ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına tanık olduğumuz günlerde öne çıkan ve olmazsa olmazlar arasına bir kere daha ismini yazdıran ‘kadife’ ye tepeden tırnağa bürünmeye hazır mısınız?

Evet kadife için bir kere daha diyorum çünkü 70’li yıllarda ilk öne çıkış günlerini yaşamıştır. Fakat bir gerçek varki kendini tekrarlayarak ve değişik formlara bürünerek günümüze dek etkisini sürdürmüştür.

Kadife oldukça şık parçalardan günlük kullanıma kadar dolabımızda yer alabilir bir kumaş türüdür. Sıcak tutma özelliğinden dolayı kış aylarında daha bir tercih edilir ancak geçtiğimiz yaz sadece kış aylarında kullanılmadığını kanıtlarcasına askılı kadifeler rafları süslemiştir. Elbette bu durum kış aylarında da binbir seçenekle karşımıza çıkacağının habercisi olmuştur.

Benim ilgimi çeken kadife bot ve çizmeler ile günlük slip elbiseler oldu. Şimdi sizleri beğendiğim diğer parçalarla başbaşa bırakıyorum;

 

Yakın zamanda katıldığım bir düğün töreni için benimde tercihim kadife elbise oldu.

14568972_1780130918932598_950665734_n

 

Hala bekliyormusunuz? Durmayın! Sınırsız seçenek içinden kendinize yakışan bir kadife kıyafet edinin ve keyfini çıkarın :)

Yurtdışı Turu İle Gezmenin 7 Faydası

0

Tatil hepimiz için özel bir kavramdır. Kimimiz sevdiklerimizle kimimiz yalnız gezmekten hoşlanırız. Kalabalık gruplarla gezmenin keyfi de bir başkadır. Bu yüzden yurtdışı turu ile gezmenin o kadar çok faydası var ki; sayfalarca sürebilecek cinsten. Bizse bu faydalardan en iyi 7’yi sizler için derledik. Bu artıları hayatınıza katmak için isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza cevap veren turlar ile dünyaya baktığınız pencereye adım adım genişletmeye başlayabilirsiniz. İster yurtiçi turu ister yurtdışı turu olsun tatil yapmadan, gezmeden, görmeden hayatın tadını çıkaramayız.

  • Gezdiğiniz Yeri Detayına Kadar Öğrenebilirsiniz

Yurtdışı turu ile gezmenin başlıca faydalarından biri, gezdiğiniz yeri her noktasıyla deneyimlemek ve enine boyuna öğrenmektir. Öyle ki, gezeceğiniz bir yerin en ünlü yemeğinden orada yapılacak en sıra dışı turist aktivitesine; en eğlenceli gece kulübünden en meşhur plajına kadar her şeyiyle görmeniz, yurtdışı turlarıyla çok daha kolay.

  • Çok Uygun Fiyatlara Birden Çok Ülkeyi Gezebilirsiniz

Tur paketlerinin bir nevi aslında amacı bu. Tatilcilerin bayramlarda, diğer resmi tatil günlerinde çok çalışarak elde ettikleri birkaç günlük tatilini yüksek fiyatlar biçip de zehir etmemek. Bu felsefeyle çalışan birçok tur şirketi de müşterilerinin karşısına çok uygun yurtdışı paketleriyle çıkıyor. Bu da kişinin kendi dünyasından dışarı adım atmasını ve yeni yerler görmesini sağlıyor. 4-5 günde 2-3 dünya şehri gezmek, yurtdışı turlarıyla hem ucuz hem de keyifli.

  • Kendinizi Sürekli Güvende Hissedersiniz

Her yeni ülkeye adım attığımızda birçoğumuzun aklını kurcalayan sorular, eşyalarımı nereye bırakacağım, burada ulaşım nasıl sağlanıyor, kalacak bir yer nasıl bulacağım gibi çok ciddi zaman alan sorulara cevap aramak yerine yurtdışı turuna katılarak, boşa gidecek olan zamanlarınızı, sizin yerinize düşünen profesyoneller sayesinde daha güvenilir ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Konaklayacağınız yeri, yemek yiyeceğiniz en ünlü restoranı, yerli içkisini tadabileceğiniz pub barı, kısacası o kültüre ve ülkeye özgü her şey elinizin altında olmuş olacak.

  • Gezdiğiniz Yerin EN’lerini Görebilirsiniz

Yurtdışında gideceğiniz bir yerin en meşhur içeceği, yemeği, alışveriş merkezi veya en meşhur yeri gibi sayfalarca EN’i sıralanabilir. Yurtdışı turuyla gezmenin en önemli faydalarından biri de bu; tatile çıkmadan önce saatlerinizi gezi yazılarında harcamanıza gerek kalmadan kendinizi profesyonel rehberlere teslim edebiliyorsunuz. İtalya’nın en meşhur pizzacısında pizza yiyip, New York’un Özgürlük Heykeli’nde selfie çekinebiliyorsunuz.

  • Kültürel Etkileşimi En İyi Şekilde Yaşayabilirsiniz

Yurtdışı gezilerine katılmanın size ve yaşantınıza en büyük katkısı, kültürel etkileşim sonucunda farklı perspektifler kazanmaktır. Yurtdışı turlarıyla gezerek, hem tura katılan diğer gezginlerle hem de gittiğiniz yerlerde farklı renklerden ve kültürlerden insanlarla arkadaş olabilir ve kültürel etkileşimin kıvılcımlarından doğan yaratıcılık yetisini kazanabilirsiniz. Tayland’daki boyun uzunluklarıyla ünlü ve her yaş vücuduna bir bilezik takan yaşlı teyzelerle tanışabilir; Fransa’daki bir sanat galerisinde ünlü ressamlarla sohbet etme fırsatı elde edebilirsiniz. Ya da kendi kültürünüze özgü Türk lokumu veya benzeri hediyelik eşyalarla gittiğiniz ülkelerdeki insanları mutlu edebilir, onlara kendi kültürünüzü tanıtabilirsiniz. Aynı şekilde siz de yeniliklere açık olduğunuz müddetçe onların size ikram ettiği yöresel yiyecek ve içecekleri tadabilirsiniz. Etkileşimin fiziksel boyutları bu şekilde başlıyor ve uzun vadede içsel yolculuğunuzda hayatınızın daha da anlam kazanması sağlanıyor.

  • İçsel Bir Yolculuğa Çıkarak Kendinizi Keşfedebilirsiniz

Bir insanın kendini keşif yolculuğunu tamamlaması, kimi zaman yıllar kimi zamansa günler alabiliyor. Bu süre ne kadar az olursa faydanıza ve zamandan kar etmenize önayak oluyor. Kendinizi keşfetmenin en hızlı yöntemlerinden biri bilinçsiz bir şekilde koyduğunuz sınırları aşmak. Bunu da yurtdışı turlarına katılarak, yeni yerler görüp, yeni diller öğrenip ve yeni insanlarla tanışıp, 5 duyu organınızı da şaşırtarak sağlayabilirsiniz. Monoton bir hayatı ara sıra bozup, farklı şeyler denemek sizin için faydalı ve bunu iş hayatınızda uygulayabiliyorsunuz. Kendinizi ne kadar kısa sürede keşfederseniz, gerçekten ne istediğinizi, neye sahip olmak istediğinizi, ne şekilde ve nasıl bir işte çalışmak istediğinizi çok çabuk bulabiliyor ve hayatınızın dümenini dilediğiniz noktasına çevirebiliyorsunuz. Yurtdışı turlarıyla gezmenin insanın kişisel yolculuğunda büyük bir yardımcı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

  • Anı Defterinize Asla Unutamayacağınız Dakikaları Not Düşebilirsiniz

Evinizden 2 adım öteye bile gitseniz mutlaka yanınızda küçük bir not defteri taşımalısınız. Unutmak, insanoğlunun doğasında olduğu için yaşadığınız güzel anları not ederek ileride hatırlayabilirsiniz. Bilhassa yurtdışı turuna katılarak gezdiğiniz yerlerde yanınızdaki küçük not defterinize, anbean ne yaşadığınızı ve ne hissettiğinizi yazmak, ilerleyen zamanlarda çok işinize yarayabilir. Bu not düşeceğiniz anların çoğunun sizi gülümseteceğine hiç şüpheniz olmasın. Lüks bir Fransız kafesinde yudumladığınız espressonun tadından Londra’nın Big Ben manzaralı kafesinde içtiğiniz beş çayına kadar her anınızı not ederek anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

7 Gün 7 Kombin

0

Sabah ne giyeceğim sorusu belki de bütün kadınların aklında yer etmiş, çözümü uğraştırıcı ve kimi zaman yorucu sorulardan bir tanesidir. Her yeni bir günde yeni bir kombin yaratma ihtiyacı içerisinde olan kadınlar için haftanın her gününe özel farklı kombin önerileri hazırladık.

Siz de kendi fiziğinize ve zevkinize göre bu kombinleri düzenleyerek günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

1-197293461

2-197289722

3-196455146

4-183482964

5-1821765856-196642054

7-197292778

Kombinler hakkındaki yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Ponpon İle Yapılabilecek Sevimli Şeyler

0

Evinizdeki yünlerle ponponlar hazırlayıp, bunları yaratıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

1-12-
2

3-3

4-4

5-5

6-6

7-7

8-8

9-9

10-10

11-11

12-12

13-13

14-14

15-15

 

Şimdi Trend: Chunky Topuk Sandaletler

1
Prada

Herkese merhaba,

Topuklu ayakkabı çok seviyor ancak yürüyememekten şikayet mi ediyorsunuz? Cevabı evet olan kadınlara müjde; şimdi trend ‘chunky heels’  ayakkabılar!

İnce topuk ve platrofmsuz ayakkabılar yada sandaletler asla vazgeçmeyeceğim ve severek kullanıyor olduğum bir kalıptır. Ayrıca tarif ettiğim modelin zarifliği ve kadınsılığı tartışılmaz bir gerçek. Platform topuk için aynı durumu düşünmediğimden tercih etmiyorum.

Ancak ‘chunky heels’ denilen topuk kalıbına sahip ayakkabılar hem rahatlığı hem de görünümü ile tutkum haline dönüştü. Chunky topuk; ayakabının ön kısmı ile birlikte topuğu da kalın bir olan kalıbın ismi.

1970'lerde chunky heels
1970’lerde chunky heels

 

1970'lerde chunky heels
1970’lerde chunky heels

 

 

 

 

 

 

Az kadınsı çok elegan bir tarz olan chunky heels sandaletler bu yazın trendi. Sadece yaz mevsimi olarak düşünmeyin, kış mevsiminde de (bot,çizme b…) geçtiğimiz sezon olduğu gibi önümüzdeki sezon da göreceğiz.

Tarihin kendini tekrar etmesi ile modaya verdiği şekil yine karşımızda. İlk olarak 1970’lerde çıkan dolgu, platrofm, chunky topuk birkez daha raflarda yerini alıyor.

 

İster gündüz ister gece kullanabileceğiniz chunky heels ayakkabılar sayesinde topuklu ile yürüyemediğini söyleyen kadın kalmayacak gibi ;)

Uyuyan Devi Uyandırırsan

0

asAqliuSJIa-_-the-thing-2011-hd-red-band-spot İnsanlık,kendisi dışındaki yaşam türlerine saygı göstermeyi ,ne yazık ki öğrenememiştir.İnsanlığın müdahaleci tavrı,geleceğimizin olumsuz şekillenmesindeki tek etkendir.Tarihimizdeki kazanımlarımızın kaynağı merak olsa da ,sonucu çoğu zaman barbarlık olmuştur.

Bahsedeceğim film de,yazdıklarımın tam ortasında duruyor.1982 yapımı,John Carpenter yönetmenliğindeki The Thing 2011’de yeniden çevrimiyle karşımıza çıktı.

John Carpenter’ı fazlasıyla başarılı ve özgün bulmakla birlikte,filmin Antarktika’da geçen son hali de iyi sekanslara sahip.

Buzullardan gelen sinyallerle yeni bir yaşam formuna ulaşan araştırma grubumuz ,bu forma ait türün sadece birine gözlem yapabilecek durumdayken işler birdenbire değişir çünkü bilinmeyenin öğrenmek adına hapsedilmesi demek,size karşı tevazu göstermesi demek değildir.

Bir canlının hücrelerinin insan hücrelerini taklit etmesi,bizi bilime inandırsa da gerçekliğe kavuşmamız o tevazuyla ilintilidir.Peki aynı hücreleri taklit yoluyla paylaşsalar da ,aynı algı eşiğini paylaşmayan iki tür arasındaki bir tevazudan bahsedilebilir mi ?

İnsanlık bu kez,müdahaleci tavrı için pişman olacaktı.Ve olay örgüsü,hapsedilenin hapsetmesiyle devam edecekti.

Yakıp yıkan insanlığın süregelen ateşi içimizdeki karanlığı aydınlatmak için doğru yöntem yüzyıllardır değildi ama insanlık kaostan vazgeçmedi.

Filmde ise,gerçek hayatta da olmasını temenni edebileceğimiz gibi,en zeki ve en iyi niyetli olan hayatta kaldı …

John Carpenter’dan bahsetmişken ,meraklısına tavsiyedir:http://www.sinemalar.com/film/149461/sigara-yaniklari-i

18lps4eqnwqvvjpg

 

Zayıf Görünmenizi Sağlayacak Giyim Önerileri

0

Doğru kıyafet ve aksesuarları seçerek olduğundan daha ince görünebilirsin. Hem zayıf görünmek hem de modaya uyum sağlamak için derlediğimiz püf noktalardan faydalanabilirsin.

Eğer kilondan memnun değilsen veya biraz daha ince gözükmek istiyorsan aşağıdaki giyim önerilerine dikkat ederek siluetini ince gösterebilirsin. Özen göstermen gereken ilk nokta kıyafetlerinde seçeceğin renkler ve desenler. Büyük ve karmaşık renkli desenleri tercih etmek yerine daha sade alternatiflere yönelmelisin. Özellikle siyah, kahverengi, mavi tonlarındaki düz renkli elbiseler seni daha ince gösterebilir.

Kıyafetlerinde desenlerden vazgeçmek istemiyorsan büyük ve geniş desenleri terk ederek boyuna çizgileri tercih edebilirsin. Boyuna çizgiler, vücudunun genişliğine değil uzunluğuna vurgu yapacağı için seni daha ince ve uzun gösterecektir. Geometrik desenler de büyük beden giyim ürünlerinde kaçınılması gereken detaylar arasında yer alır. Kıyafetlerine hareket katmak istiyorsan iddialı desenli kıyafetler giymek yerine minimal kıyafetleri hareketli aksesuarlarla kombinlemeyi tercih edebilirsin.

Mini etek modelleri bazı kişileri olduğundan ince gösterebileceği gibi bazılarında da tam tersi bir etki yaratabilir. Bu tamamen senin vücut yapına bağlı bir durum olduğu için vücudunu objektif bir şekilde değerlendirmelisin. Örneğin üst bacakların kalınsa, kalem etek, uzun etek gibi modelleri büyük beden bluz ile tamamlayarak olduğundan zayıf görünebilirsin.

Pantolon seçiminde de vücudunu iyi tanımak altın kural. Eğer ayak bileklerin inceyse bunu daha zayıf bir görünüm sağlamak için bir avantaja dönüştürebilirsin. Kısa paçalı pantolonlar giyebilirsin ya da pantolonlarının paçalarını kıvırarak bileklerinin inceliğini vurgulayabilirsin. Bileklerini açıkta bırakmak genel olarak daha ince görünmeni sağlar.

Genel görüntünü inceltmek için doğru tercihler olacak pantolonlar arasında cepli kargo modeller ve kapriler de yer alıyor. Bu pantolonları uygun gömlekler ve bluzlar ile tamamlayarak rahat ve şık kombinler yaratabilirsin.

Çoğu kadının vücudundan memnun olmadığı bir nokta da göbek kısmı. Karın kısmını ince gösterecek çözümler ise daha ince bir silueti garantiliyor. Vücudun orta kısmını daha ince göstermek için başvurabileceğin yöntemlerden biri kıyafetlerinin bel kesimi konusunda seçici olmak, örneğin robadan kesimli etekleri tercih ederek karın kısmını daha zayıf gösterebilirsin. Bir diğer kullanışlı hile ise göbeğini belli edecek kıyafetler giydiğinde fazlalıklarını kalın kemerler kullanarak gizlemek. Bu yöntemle hem şık aksesuarlar kullanmış olursun hem de daha zayıf görünürsün.

Bazı kadınların ise vücut yapıları itibariyle alt kısımları oldukça ince oluyor fakat  üst vücutlarında fazlalıklar bulunabiliyor. Üst vücudun kalın gözükmesinin en sık görülen sebeplerinden biri ise iri göğüsler oluyor. Göğüslerini olduğundan küçük gösterecek V yakalı bluzlar, elbiseler, tulumlar gibi seçeneklerle daha zayıf bir üst gövde görüntüsü sergileyebilirsin.

Eteklerini seçerken gösterdiğin özeni, pantolonlar söz konusu olduğunda da göstererek zayıf bir görüntü yaratabilirsin. Pantolonunu yüksek belli modellerden seçmen doğru bir tercih olacaktır. Düşük belli modellerin daha rahat olduğu düşünülse de yüksek belli pantolonlar daha ince bir form yaratırlar. Pantolon seçerken bir başka doğru da bol paçaları tercih etmektir, paçalardaki hareket daha ince bir algı yaratmanı sağlar.

Gerek gündelik hayat için olsun, gerekse gece davetleri için, elbiselerini de özenle seçmelisin. Tek renkli elbiselerle olduğu gibi iki renkli elbiselerle de ince bir görüntü sağlayabilirsin. Diz altında biten iki renkli bir elbiseyi ince stilettolar ile tamamlayarak hem çok şık, hem de olduğundan ince bir görüntü yaratabilirsin. Elbise seçerken yapabileceğin en büyük yanlış ise enine çizgili modelleri tercih etmek olacaktır. Bu modeller ancak zayıflığından şikayetçi olan kadınlar için uygun olur.

info

Şimdi Trend Hasır Çantalar!

0

Herkese merhaba,

Sıcak havanın varlığını oldukça hissettirtiği bugünlerde kadınların en önemli aksesuarı olan çanta adeta külfet haline dönüşür. Trendi takip edip stilinden ödün vermek istemeyen kadınlara bir haberim var! Hasır çantalar.

Jane Birkin - bir zamanlar kolundan düşürmediği hasır çantası ile
Jane Birkin – bir zamanlar kolundan düşürmediği hasır çantası ile

 

Psikolojik olarak insanda hafiflik ve rahatlık duygusu meydana getirmesinden dolayı olsa gerek yaz ayları ile birlikte çeşitli markaların hasır ürünleri artış gösterir.  İster plajda ister şehir içinde her zevke hitap eden hasır çantalar benim de tercih ettiğim ve severek kullandığım bir ürün.

 

Hasırı ev dekorasyonunda da kullanmak oldukça trend.

Ev ortamına sıcak bir etki oluşturması ise tercih edilmesinde artı bir etken olan hasırı, sehpadan halıya birçok şekilde dekor olarak kullanmak mümkün.

İstediğim gibi hasır çanta bulamıyorum diyorsanız yapılacak olan belli ve çok pratik; kendisinden sıkıldığım eski hasır çantama hasır sprey boyası ve tuhafiyeden aldığım birkaç malzeme ile yeniden hayat verdim.  Sizde bu sayede deseni ve rengi olmayan bir model beğenip hayalinizi konuşturabilirsiniz ;)

ÖNCESİ
ÖNCESİ

 

SONRASI
SONRASI

 

Önemli bir detayı atlamak istemem; sağlığınıza tehdit oluşturmaması ve evde bulunan diğer eşyalara ulaşmaması için sprey hasır boyasını mutlaka açık bir alanda (balkon,bahçe vb…) uygulayın.

Keyiflli günler ;)

Yılın En Moda Tulumları

0
sarının çekiciliği

Bugünkü yazımda şu an en popüler olan tulumlardan bahsetmek istiyorum.Öncelikle en şık tulumlar hangileri? bana en çok hangi tulum yakışır ? sorularına cevap bulalım hadi gelin benimle :))

Biliyorum ki çoğu kadının kilo sorunu var öncelikle bu bayanlara seslenmek isterim. Size yakışacak ve zayıf durduracak bir tulum seçmeliyiz.Geniş geniş çizgiler , derin figürler ve canlı renkler bu yılın trendi.Ancak bu geniş paça ve geniş çizgiler olduğumuzdan daha kilolu durmamıza neden olabilir.

Bu yüzden kilolu-balık etli bayanlara tavsiyem siyah , flare modeller tercihiniz arasında olmalıdır.Uzun boylu bayanlar , geniş paçalı tercih edebilir.Kısa bayanlar ise daha kısa tarzında olan tulumları tercih etmelidir. Benden söylemesi :):) ü

Nasıl kombinlerim derseniz eğer ; küçük çantalar tercihiniz olabilir.Renk tulumunuzun rengine göre değişiklik gösterir.Sade bir tulum ise renkli çanta tercihiniz olmalıdır.

Tulumları deri ve kot ceketle de tamamlayabilirsiniz.Farklı bir hava katar :)

Şimdi seçtiğim modellere bakın ve kendinize en yakışana karar verin :))

Kullandığım siteler : http://www.lidyana.com/giyim/tulum          http://www.markafoni.com/kadin-tulum-7913/                            https://www.trendyol.com/Kategoriler/Tulum                    https://tr.pinterest.com/

 

 

BİZİ TAKİP EDİN

0HayranBeğen
21TakipçiTakip Et
4,810TakipçiTakip Et
2,418TakipçiTakip Et
118AbonelerAbone Ol

SON YAZILAR

RASTGELE