Anasayfa Gezi 7/24 Yaşayan Şehir “Amsterdam”

7/24 Yaşayan Şehir “Amsterdam”

262
0
PAYLAŞ

Yine yeniden merhabalar :)

Bu yazı biraz da kendim için olacak aslında. Belki yazarsam, bir kez daha hatırlatırsam kendime, daha da kalıcı olacak anılarımda “Amsterdam” :) diye düşündüm.

amsterdam cafe

Şubat 2015’te gitme fırsatı bulduğumuz Amsterdam, beni ve eşimi büyüledi resmen. Belki içinizde gitmeyi düşünen ama emin olamayan, tam olarak karar veremeyen varsa yardımcı olabilir bu yazım.

 

Öncelikle kanalları büyüledi bizi. Muhteşem bir şehir nasıl kurulur onu gördük aslında. Daha uçaktan inmeden hayran bıraktı kendine bizi.

Her biri birbirinden bağımsız sokaklarında elinizi kolunuzu sallayarak yürümek resmen deşarj ediyor insanı. Sadece tarihi yapıların egemen olmadığı, müze ve kilise gezmek dışında da yapabilecek birçok şey bulduğunuz 7/24 yaşayan bir şehir Amsterdam.

 

Herkes çok yardım sever ve sorularınıza bütün içtenlikleri ile yardımcı olmaya çalışıyorlar.  En azından Fransa’da yaşadığımız dil sıkıntısını burada yaşamadık. Herkes ingilizce yardımcı olmaya çalıştı bize.

 

amsterdam 5

Her türlü eğlence çeşidini bulabileceğiniz Amsterdam, yasakların olmadığı şehir olarak bilinir. Gerçekten de öyle, sınırsız özgürlük  ve tam güvenliğin olduğu bir Avrupaşehri aynı zamanda.

Amsterdam’a kadar gidip de yakın çevresindeki birbirinden huzurlu kasabaları da görmezseniz olmaz tabi ki :) Mesela Peynir Diyarı Volendam gibi…amsterdamamsterdam1IMG_0022amsterdam 3amsterdam 3

Kısacası hem eğlenmek hem öğrenmek :) istiyorsanız. Sevgilinizle, eşinizle ya da kız kıza kafa dağıtmak, çılgınlıklar yapmak, ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız mutlaka gidilecek yerler listenize almanızı öneririm.volendam 2

Bu yazımda kısacık tanıtmak istedim size Amsterdam’ı. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. ( Kalınacak yer, ulaşım, yemek, gezilecek yerler ile ilgili) Bundan sonrasında benim klavyem susuyor ve çektiğimiz fotoğraflar konuşuyor. Kısacık bir Amsterdam turuna hoş geldiniz. :)

 

amsterdam 4

 

PAYLAŞ
Önceki yazıYouTube Dünyası Bir Başka :)
Sonraki yazı2015 Pareo Modelleri
esintasin
Bir öğretmen ama herşeyden önce her daim bir öğrenci ☺️ Seyahat etmeye alışverişe modaya çocuklara kocasına kısacası hayata dair herşeye tutkun bir wanderlust.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here