Anasayfa Moda 5 Dakikada Yapılabilen Saç Modelleri

5 Dakikada Yapılabilen Saç Modelleri

2595
1
PAYLAŞ

Sabah saat 6.30, 7 belki de 7.30 alarm çalıyor ve o buz gibi yataktan sürünerek kalkıyoruz. Kimimizin dönemi yeni açıldı servise yetişecek, kiminin üniversitesinde sabah 8.30 dersi var, kimimiz de çoktan mezun olmuşuz iş hayatındayız ve nice hemcins örneklerimiz. Tabii ki hangi gruptan olursak olalım bir kadın olarak güzel görünmek bizim için hayli önemli. Gün boyu kendimizi iyi hissetmenin ilk etkeni de kendi görüntümüzü beğenmekten geçiyor. Ve kusursuz bir görüntü de hiç kuşkusuz saçla tamamlanıyor. “Ben de kusursuz görünmek isterim ama sabah zaten 15 dakikam var hangi ara saç yapacağım?” diyen uykucu ve biraz üşengeç hemcinslerim bu yazı bizim için. :) Sizi temin ederim 5 dakikadan fazla vakit almayan bu saç modelleri hayat kurtarıcınız olacak. :)

1.Prenses Saçları

Bana göre örgü her zaman kadına en çok yakışan saç modellerinden.

5dakikadasaç15dakikadasaç7


5dakikadasaç3

Bu saç örgüsünü sabitlemek için sprey de kullanabilirsiniz.

 

5dakikadasaç6

Yine çok zarif ve basit bir saç modeli

5dakikadasaç5

Ve tabiî ki fiyonk tatlılığı.. Lady Gaga’nın başlattığı akım ile artık sadece toka ile değil, kendi saçımızla da fiyonk yapabiliyoruz.

5dakikadasaç25dakikadasaç4

 

Sadece bir toka ile de şık bir saçımız olması mümkün.

2.Daha resmi yerler için pratik topuz modelleri

5dakikadasaç8

Saçlarınızı ikiye ayırıp örerek ve ardından arkada birleştirerek bu modeli yapabilirsiniz. Saç uçları gözükmemesi için örgüleri iç içe veya üst üste geçirebilirsiniz.

5dakikadasaç11

Çok şık bir saç bandı ile tamamlanan bu topuza ise tam anlamıyla bayıldım. Çok zarif bir görüntü oluşturmuş. Eğer siz de evde kendiniz yapmak isterseniz http://724kadin.com/dg-tacini-kendin-yap/ ‘dan tüyo alabilirsiniz. ;)

 

5dakikadasaç9

Sanırım bu saç yapmak baya kısa bir zaman sürecektir, üstelik düğün ve davetlerde de uygulanabilir. Saç dolanarak açılabileceği için saç firketesi ile sabitlemenizi tavsiye ederim.

5dakikadasaç105dakikadasaç13

Topuzdan ayırdığımız bir tutam saç ile tokayı çevreleyip gözükmemesini sağlayabiliriz.

5dakikadasaç12

Yıllardır aşina olduğumuz bu fransız saç topuzu ile siz de bir Parisian olabilirsiniz.

3. Ama benim saçım kısa5dakikadasaç185dakikadasaç15Kısa saça şekil vermek her zaman daha kolay gelmiştir bana. En ufak bir toka veya bant bir anda sizi gündüzden geceye bile taşıyabilir. 

5dakikadasaç14Kısa saçlar derken 1920lerin moda ikonlarndan Great Gatsby stilinin saç tokasını es geçmek olmazdı.

5dakikadasaç16

At kuyruğu,  günlük rahat ama şık bir tarzınız varsa kısa saçlarda, uzun saça nazaran, çok daha havalı ve tarz durabiliyor.

5dakikadasaç17

Başka bir model olarak saçınızı yandan ayırıp tek tarafını örebilirsiniz.

5dakikadasaç19

Özellikle bu sene yarım topuz çok moda, ve sanırım en iyi kısa saçlarda duracaktır.

5dakikadasaç20

 

Önden aldığınız iki tutam saçı burkarak arkada birleştirdiğinizde bu modeli elde edebilirsiniz.

4. Son olarak maşa yapmakta kararlısnız ama vaktiniz az ise, saçlarınızı atkuyruğu yaptıktan sonra maşa yaptığınızda hem çok vakit kazanıyorsunuz hem de gerçekten çok güzel su dalgalı bir saçınız oluyor.

5dakikadasaç21

Çeşit çeşit modeller ile kısa sürede, “kötü saç günü”’nden kurtulmak için kendim de uyguladığım birkaç saç modeli vermeye çalıştım size. Umarım size de yararı olur. İyi haftalar..:)

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here