Anasayfa Moda Makyaj 5 Dakika Makyajı

5 Dakika Makyajı

777
0
PAYLAŞ

Dünyada kadınlar arasında bir anket düzenlenmiş ve “Makyajsız dışarı çıkar mıydınız?” sorusunu araştırmışlar. Kadınların %85 ‘i “Hayır, kiminle karşılaşacağımız belli olmaz” seçeneğini işaretlemiş. Acil bir telefon geldi ve sizin de bakımlı çıkmanız hayat memat meselesi. Ya da her sabah işe gidiyorsunuz, makyajla zaman kaybetmekten uykunuzdan feragat ediyorsunuz. Peki, 5 dakikada etkili bir görünüme ulaşabilir misiniz?

5 Dakika Makyajı
5 Dakika Makyajı

Benim cevabım: Uykunuzdan feragat etmeden, kolay aşamalarla güzelliğinize güzellik katmak mümkün. Şimdi bu haberimle, doğru makyaj tekniklerini görmüş ve istediğiniz yüze kavuşmanızın aslında o kadar zor olmadığını anlamış olacaksınız.

Hızlı Makyaj Teknikleri
Hızlı Makyaj Teknikleri

1. Yüzünüzde Dikkat Çekmek İstediğiniz Bölgeyi Seçin
(Süre: 2 dakika)

Hepimiz doğalken daha güzel göründüğümüz bir gerçek. Zamanımız kısıtlı olduğundan mutlaka belli noktaları özgür bırakırken, belli noktalara odaklanmış olacağız. Yani dikkat çekmek istediğiniz bölge neresiyse, oradan başlamalısınız.

Göz Kalemleri
Göz Kalemleri

Ben gözlerden başlamak istiyorum. Göz çevresine 1 dakikada kapatıcı uygulayarak, morlukları ya da kızarıklıkları gideriyorum. Hemen akabinde göz kalemi sürüyorum. Buranın püf noktası, süreceğim göz kaleminin gözümle aynı renk olması. Gözleriniz benim gibi kahveyse, ışıltılı bir kahve de olabilir, bronz da. Maskara ve ya eyeliner kullanmadan, kapatıcı + göz kalemiyle, bu meseli hallediyorum.

Göz Makyajı
Göz Makyajı

2. Şeftaliyle Gelen Sağlıklı Cilt (Süre: 1 dakika)

Acil makyajlarda fondoten ve ya pudrayla zaman kaybetmek yerine, dinamik tonlardaki allıklara şans vermelisiniz. Sağlıklı bir görünüm elde etmek, gözlerden sonraki bir diğer odak noktanız olmalı.

Doğal Makyaj Tüyoları
Doğal Makyaj Tüyoları

Geçen sezondan kalan gül kurusu ve toprak tonlarını rafa kalırıp, cildinizi canlı göstermek adına, şeftali rengi allıklarla elmacık kemiklerinizi çıkarmalısınız. Hem beyaz tene hem de bronz tene çok yakışan şeftali allıklar, biz bakımlı kadınlar için, yazdan kalma lütuf da denebilir.

Şeftali Allık Makyajı
Şeftali Rengi Allık Çeşitleri

3. Rujunuzu Sabitleyin (Süre: 2 dakika)

Sabah işe giderken sürdüğünüz rujunuz, öğleye kadar çıkabiliyor. Zaten öğle yemeğiyle beraber rujunuz da kalmayabiliyor. Tüm gün makyaj yenilemek de, yoğun çalışma hayatı olanlara imkansız hale gelebiliyor.

Kırmızı Ruj Makyajı
Kırmızı Ruj Makyajı

5 dakikada yapacağınız makyajın süresi, kalıcılığıyla da önem taşımalı. Şöyle ki, zaman harcamayayım diye ayırdığınız 5 dakika; gün içerisinde sürekli makyaj tazeleme işine sebep olduğunda, o 5 dakikanın bir anlam ifade etmediğini gösterir. O bakımdan siz rujunuzu sürmeden önce, dudağınızın üst ve alt kısmına kapatıcı uygulamakla başlayın. Hem sabit tutar hem de rujunuzun rengini ortaya çıkarır, keskin bir görünüm verir. Yorgun gözlere sahipseniz de, cesur renkte ruj tercih edin. Rujunuz kırmızı ya da pembeyse, parmağınıza pembemsi allık ve ya farı sürerek, rujunuzun üzerine uygulayın. Hem o çok sevdiğimiz mat görünümü elde edersiniz, hem de kalıcılığı maksimum seviyeye yükseltirsiniz.

Kalıcı Dudaklar için Ruj Sürme Teknikleri
Kalıcı Dudaklar için Ruj Sürme Teknikleri

4. Bu Adım Zamanı Kalanlar için

Tüm bu anlattıklarım sizde 5 dadikadan az sürüyorsa, gözleri daha da belirginleştirmekten zarar gelmez diye düşünüyorum… Yani son adımı maskarayla tamamlamak istiyorum.

Maskara nasıl sürülür?
Maskara nasıl sürülür?

Sağlıklı ve zinde bir görünüme ulaştıran maskara, şeftali yanaklarınızla bu duruşunuzu daha da canlı gösterecektir. Belki şöyle bir öneride bulunabilirim; maskarayı dik sürmek yerine, gözünüzün iç kısmından dışa doğru enine çekerek, cazibenin dozunu arttırabilirsiniz.

Rimel Sürme Teknikleri
Rimel Sürme Teknikleri

Doğal, cazibeli en önemlisi tüm gün zinde görünüm sunan, 5 dakikalık makyaj tekniğim bu kadardı. Sorularınızı ve ya önerilerinizi çekinmeden iletebilirsiniz, itinayla cevaplarım. Bakımlı günler dilerim!

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here