Anasayfa Moda 20’li Yaşlar için Sex and the City: Girls

20’li Yaşlar için Sex and the City: Girls

599
0
PAYLAŞ

girls-poster-768

Girls son dönemlerin en popüler dizilerinden biri. Amerika’da HBO’da gösterilen dizi, bu ara dördüncü sezonuyla karşımızda. Aranızda izlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama giriş için kısa bir bilgi vermek gerekirse Girls, komedi-dram türünde bir dizi. 20li yaşlarda Brooklyn, New York’da yaşayan genç kadınların hikayesine odaklanıyor ve üniversiteden yeni mezun oldukları dönemi anlatıyor.  Dizinin yazarlığını, yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yapan Lena Dunham, dizinin zengin Gossip Girl kızları ve hayatını bir yere oturtmuş Sex and the City kadınları arasındaki boşluğu doldurduğunu söylüyor. Esas konumuza gelip karakterlerin tarzlarından bahsedecek olursak:

Hannah Helen Horvath (Lena Dunham)

Hannah’nın tarzının umursamaz ve biraz çocuksu olduğunu söyleyebiliriz. Renk kullanmaktan çekinmeden desenli tişörtlerle mini şort ve etekleri kombinliyor. Ayrıca sık sık elbise ve tulum içinde görüyoruz kendisini.girls-1

Marnie Michaels (Allison Williams)

Marnie’nin tarzı her ne kadar favorim olmasa da alışıldık şık kavramımıza daha yakın giyiniyor. Düz renk üstler ve skinny jeanle gördüğümüz zamanlar da olmuyor değil ama Marnie genelde üstüne tam oturan ve güzelliğini ortaya çıkaran elbiselerle karşımızda.

girls-2

 

Jessa Johansson (Jemima Kirke)

Jessa aralarındaki belki en cool kişi. Bohem ve rahat bir tarza sahip. Bol parçalar, uzun elbiseler ve tulumlar, farklı ve vintage parçalar Jessa’nın sık sık kullandığı kıyafetler.

girls-3Shoshanna Shapiro ( Zosia Mamet)

Shoshanna dışarıda her gün karşılaştığımız kızlara en benzer tarza sahip kişi olabilir. Sevimli ve yaşına uygun giyiniyor. Trendleri takip edip ona göre hareket ediyor.

girls-4

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here