Anasayfa Moda Makyaj 2016 Makyaj Trendi: Yaşanmış Makyaj

2016 Makyaj Trendi: Yaşanmış Makyaj

957
0
PAYLAŞ

Merhaba hanımlar, Dünya dönmeye, Güneş her gün yine yeniden doğup-batmaya devam ettikçe ”MODA” tekrardan değişecek-yenilenecek-keşfedilecek ve tabi bununla beraber makyajda değişiyor. Peki ”Yaşanmış Makyaj” nedir.

Son günlerin makyaj trendi ”Yaşanmış Makyaj” özenle sürdüğümüz eyeliner, göz kalemi, far ve rujun dün gece üşenip çıkarmadığımız yada ”ateşli” dakikaların ardından gözlerden akmış kalem, bozulmuş ruj ve uçmuş farla aynaya baktığımızda gördüğümüz o yüz işte bu sene trend-miş.

Uygulaması şöyle: Önce yüzünüzü İyice nemlendirin.

”Kullandığınız her ürünü az kullanın.”

-Fondöteni az miktarda ve sadece yüzünüzdeki renk eşitlemesini sağlamak için sürün.

-Siyah veya kahverengi göz kaleminizi göz içine ve kirpik diplerine sürün çok özenmeyin, küçük bir kalem fırça ile kalemi dağıtın.

-Eyeliner için siyah bir far veya göz kalemi kullanabilirsiniz. Jilet gibi bir çizgi çekmenize gerek yok, olabildiği kadar ince bir eyeliner çekin. Fırçanızla göz kapağınıza(yani yukarı doğru) çizgiyi dağıtın.

-Kirpiklerinize bir kat eğer çok kısa ve hacimsizse iki kat rimel uygulayın.(unutmayın! özenmek yok!)

-Kaşlarınızı, kaş fırçası ile tarayın ve bırakın.

-Yanaklarınız fresh gözükmeli. Bu yüzden bronz değil daha pembemsi allıklar kullanmalıyız. Sabah sıcacık yataktan çıktığımızda ki pıtı pıtı pembelik veya eşiniz-sevgilinizle ile yaşadığınız o harika dakikaların mahmurluğu yanaklarımızda devam etmeli. Sakın kendinizi ”HEİDİ’ye” benzetmeyin :D Abartıya kaçmadan ufak ufak uygulayın.

-Dudaklarınız işte yaşanmışlığın belirtisi burada. Dudaklarınızdaki rujun kesinlikle net hatları olmamalı ruju parmaklarınızla uygulayın. Sanki peçeteyle silmiş veya öpüştükten sonraki kalıntılar olmalı dudakta belli belirsiz ve hafif pembe :)

İşte ”Yaşanmış Makyaj” bu kadar kolay.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here