Anasayfa Moda Kozmetik 2015’e Yeni Kokuyla Girin

2015’e Yeni Kokuyla Girin

1063
0
PAYLAŞ

2015’in ikinci ayını da neredeyse devirdik. Yeni arayışlar içerisinde olduğumuz bu ilk aylarda, ben de bu koşuşturmaya bir fikir ile dahil olmak istedim: Yeni yıl, yeni koku. Bu fikirden yola çıkarak da sizler için bu yıl çıkan ya da bu yılın gözdesi olması ön görülen, geçtiğimiz seneden bu yana meraklısı artan parfümleri paylaşmaya karar verdim.

Jimmy Choo

jimmy-choo-parfum

Kendime göre, gelmiş geçmiş en iyi kokulardan biri. Mağazada denediğiniz andan itibaren sizi her dakika bileğinizi koklamaya sürükleyecek bir koku. İlk sıkıldığında beyaz trüf ve bergamot ile çiçeksi bir hava yakalıyorsunuz. Aradan birkaç dakika geçtiğinde yerini daha keskin çiçeksiliğe yani portakal çiçeği, yasemine bürünüyor. İlerleyen saatlerde teninizle iyice bütünleştiğinizde aldığınız koku ise hafif odunsu, hala çiçeksilik barındıran enfes bir lezzete dönüşüyor. Sebebi de dip notalarında vanilya ve kehribar bulunması. Feminen ve lüks kokuları seviyorsanız, Jimmy Choo’dan uzunca bir süre vazgeçemeyeceğinizi iddia edebilirim.

 

Estée Lauder Modern Muse Chic

Estee-Lauder-Modern-Muse-Chic

Temiz ve ferah kokmayı seviyorsanız, sizin için yılın parfümü Modern Muse. Marka parfümünü ‘yumuşak, narin ve feminen ama aynı zamanda özgüveni yüksek, güçlü ve özgür bir ruh’ olarak tanımlıyor. E, ekstra söze ihtiyaç bırakmıyor doğrusu, söylediklerini gayet de yerine getiriyor gibi duruyor. Günlük kullanıma uygun, çiçeksi ferahlığıyla sizi büyüleyecek bir koku ve tabii etrafınızdakileri de.

 

Giorgio Armani Si

Giorgio_Armani-Si

 

2013 yılında çıkmış, isminden çokça söz ettirmiş ve bana kalırsa hala söz ettirebilen ve kendisinden söz edilmesi gereken bir koku Si. İlk dakikalarda sizi çiçeksi bir havaya sokup birkaç saatin ardından sakin ve odunsu bir kokuya dönüşüyor. Üst ve orta notalarında siyah frenk üzümü, frezya ve gül; dip notalarında ise vanilya, paçuli ve değerli odunlar bulunduğu belirtiliyor.

 

Tom Ford Black Orchid

tom-ford-Black Orchid

Sınırları zorlamayı sevdiğini her yıl afişleriyle gösteren isim, Tom Ford. Geçtiğimiz sene Cara Delevingne’i ve daha öncesinde nice isimlere cesur pozlar verdiren koku, Black Orchid. Bu parfüm, marka tarafından lüks ve şehvetli olarak tarif ediliyor. Sıktığınız ilk fıstan sonra hissetmeye başladığınız şey de tam da bu. Tarifinden de tahmin edileceği üzere günlük kullanıma uygun bir parfüm olduğunu söyleyemeyeceğim. Daha çok özel günler ve hatta akşam saatleri için tercih edilebilecek bir koku. Parfümün üst notalarında bergamot, kuş üzümü bulunuyorken orta yani kalp notalarında çiçeksi kokulara yani siyah orkide – o kadar ismini vermiş, bir zahmet bulunsun öyle değil mi- ve lotus ağacına yer verilmiş. Dip notalarında ise amber, paçuli, sandal ağacı ve vanilya var. Parfümün diğer ilginç yanı ise bayan parfümü olarak piyasa çıkarılmış olup çoğu erkek tarafından beğenilmiş olması ve bu nedenle unisex olarak da kullanılabilecek olması. Tenine yakışacak olan erkekler de harika bir atmosfer yaratacağına eminim. Sevgilisine veya eşine farklı bir koku arayan bayanlara duyurulur!

Bu sene için sizler kokularınıza karar verdiniz mi? Bu listede yer alanları denediyseniz deneyiminiz nasıldı? Bizlerle ve diğer okuyucularla paylaşmak için yorum bırakmayı unutmayın ve temiz, ferah, mis kokulu kalın!

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here