Anasayfa Moda Saçlar 2015 İlkbahar/Yaz Sezonunda Doğal Görünümlü Saçlar Modası

2015 İlkbahar/Yaz Sezonunda Doğal Görünümlü Saçlar Modası

2288
4
PAYLAŞ

Saçlarımız, en vazgeçilmezimiz, ruh halimizi dışarıya yansıttığımız en iyi parçamız. Dağılmış, ufak tokayla özensizce tutturulmuş bir saç, sizce de ilk olarak umursamaz bir ruh halini akla getirir. Peki bu saçların artık moda olduğunu söylesem. Evet aynen öyle artık saçları doğal haline bırakmak moda. Saçlar bu ilkbahar/yaz sezonunda uzun, kısa, ne boyda olursa olsun tamamiyle en yapılmamış haliyle karşımızda. Kağıt gibi dümdüz saçlar, işlem görmüş gelin saçı gibi dalgalardan uzaklaşıyoruz ilkbahar/yaz sezonunda.

Duştan sonra uygulayacağınız krem ya da köpük ile kabarttığınız doğal görünümlü saçlar bu sezon oldukça moda. Üstelik çok da vaktinizi almadan bu trendi yakalamış olacaksınız. Doğal kıvrımlar, sevimli bukleler, hacimli saçlar daima daha dolgun ve cool bir görünüm kazandırıyor.

BOHEM DALGALAR

Fön değmiş ancak abartılmamış, lüle lüle yapılmamış, doğal duruşlarıymış havasını veren saçlar 2015 ilkbahar/yaz sezonuna damgasını vuracak gibi. Saçlarda bohem dalgalar ile kadınlar daha şımarık ve daha güzel görünüyorlar. Bohem dalgalarınıza örgüler ekleyerek daha da doğal ve güzel olabilirsiniz. Uzun saçlı kadınlara daha çok yakıştığını söylemeden geçemeyeceğim.

2015_ilkbahar_yaz_saç_modelleri_bohem_dalgalar

AT KUYRUĞU

2015 ilkbahar/yaz sezonu için saçlarınızı uzatmaya şimdiden başlayın. Çünkü trend listelerinde yer alan saç modelleri genelde uzun. At kuyrukları da yeni sezonda öne çıkan modeller arasında. Tepeden toplananlar da, boyun hizasından toklananlarda var. Bu saçı hem çok zaman almadan pratik bir şekilde yapabilir, hem de çok güzel görünebilirsiniz. At kuyruğu modeli her ortama ayak uyduran bir modeldir ve bir çok çeşidi vardır ama bu sene daha doğal görünümlü olanlar moda. Bohem dalgalı saçlarınızı at kuyruğu yaparak modern bir görünüm kazanabilirsiniz.

at-kuyruğu-saç-modelleri

SAÇ ÖRGÜLERİ

İşte yine uzun saçlarda denenebilecek bir model daha, saç örgüleri. Bu saç modeli 2015 ilkbahar/yaz sezonuna hızlı bir dönüş yapıyor, bu modelin salaş toplanmış hallerini de denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Örgü saçlar bilindiği üzere gün içerisinde tekara bakım gerektirmez, şeklini akşama kadar korur. Farklı ve doğal örgü modelleriyle modern görünmeniz artık çok basit.

bohem-sac-orgusu-2

TOPUZ

Farklı topuz modelleri de 2015 ilkbahar/yaz defilelerinde yer aldı. Ama bu topuzlar klasik topuzlardan biraz daha farklı.Saç örgüsü yapılarak oluşturulan topuz modellerl ya da doğal bir şekilde döndürülerek hazırlanan modeller, yani yine abartıdan uzak haldeler. Salaş topuzlar da bu sene çok moda olacak.unlulerde-daginik-topuz-sac-modelleri

ISLAK GÖRÜNÜM

Sizleri bilemiyorum ama benim bir türlü ısınamadığım, saçları adeta yağlı gibi gösteren bir saç modeli bence ama tabiki severek kullananlar da çok ve de trend bir model. Biraz da riskli bir modeldir kendileri çünkü biraz önce de dediğim gibi kirli saç izlenimine sahip olabilirsiniz o sebepten fresh bir görünüm vermeniz mühim. Siz de bu trendi yakalamak için özel saç yağlarına ya da bakım ürünlerine başvurabilirsiniz.

ISLAK-GÖRÜNÜMLÜ

İRİ DALGALAR

İri derken kuaförden çıkmış gibi, lüle lüle olanlar değil doğal, sanki kendiliğinden dalgalıymış gibi olanlardan bahsediyorum. Yani maşayla yapılıp kalıp gibi olanları değil, fönle yapılıp doğal olan bukleleri tercih etmenizi öneririm. İri dalgalı saçlar kolay kullanımı ve hacimli görünümüyle yine bayanların favorisi olacak bu sene.

HAC

SAÇ AKSESUARLARI

Bereler, şapkalar derken saçlara biraz parıltı ekliyoruz bu sene. Saçlarımızın süsleri, bizim de en önemli aksesuarlarımız taçlar, çiçekli tokalar, taşlı taraklar ya da saç bantları. 2015 ilkbahar/yaz sezonunun enerjisini tokalarla ve saç aksesuarlarıyla yansıtabilirsiniz.

Çiçekli taçlar ve kurdeleler ile birbirinden farklı saç modelleri yapabilirsiniz. Özellikle siyah ve krem rengi kurdeleler at kuyruğunda, yarı toplu saçlarda çok hoş duruyor.

çiçekli-gelin-taç-modelleri dolcegabbana-altın-metal-saç-aksesuarısa_larda_kurdele_modas_1_kurdele-ile-nasil-sac-modeli-yapilir

Onun haricinde eşarpları bu sene saçlarda görücez, eşarplarla yapılan saç bandı stilleri sokak modası stiline cuk diye oturuyor. Saç renginize uygun olanı başınızın etrafına sarmanız yeterli olacaktır.

banda-sac-stilleri-2

Bir diğer saç aksesuarı ise hippi saç aksesuarları. Evde örgü iplerinizi örüp içine tüy gibi renkli aksesuarlar ekleyip hippi tarzınızı saçınızda yaşatabilirsiniz.

img-thinghipi-tarzi-sac-aksesuarlari-2015

Eğer bohem bir tarzınız varsa saçta zincirlere bayılacaksınız. Size gizemli bir hava katacaktır.

Ekran Resmi 2015-02-08 20.41.48sac-zinciri-modasi-owf5jpgsac_122015 İlkbahar/Yaz modası bomba gibi saçlarla geziceğiz kızlar, hazırlıklı olmakta fayda var :)

4 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here