Anasayfa Moda Merhaba Bahar, Sen mi Geldin!

Merhaba Bahar, Sen mi Geldin!

577
0
PAYLAŞ

Sonunda geldi diye göbek attıran günlerden birindeyiz. Artık daha rahat giyinebileceğimiz kıyafetlerle şenlikler başlasın. İlk adımları pantolon tercihlerimizle yapabiliriz bu yaz.

Pantolonların boyu gittikçe kısalırken bel seviyesi de gitgide daha yukarı çıkmaya başladı sanki. Mini mini t-shirtler ile tamamlanan pantolonlar, bir de üzerine çizgiler, desenler eklenince, tam bir karmaşa. Eskiden olsa bu karmaşa gözümüzü yorardı belki, ama son zamanlarda pastel tonlarla yaratılan bu karmaşa gözümüze hoş görünmeye başladı iyiden iyiye.

 

Daha düz, daha sakin pantolonlardan çıkıp, hareketli, desenli ve yüksek belli pantolonlara geçiş yapmamız da çok fazla zaman almadı üstelik. Hızlıca yeniliğe ayak uydurabilir olduk.

Sizler de benim gibi eski Türk Filmlerini sevenlerden misiniz? Hale Soygazi, Gülşen Bubikoğlu ve onların yüksek belli pantolonları. Hayret, nasıl bu kadar yüksek bel giyiyorlarmış derken, aynı tarzı yakaladık 30’lu 40’lı yaşlarımızda. Zamanla paçalar uzayacak ve bollaşacak diye de çok korkuyorum aslında :)

Yine de en iyisi ve en güzeli rahat edebileceğimiz kıyafetler içinde olmak, sarılmak sarmalanmak, kumaşlarına, desenlerine, renklerine ve boylarına bakmadan.

Bu arada, Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan’ın 1975 yapımı Yaz Bekarı filmini izlemenizi ve 1974 Selçuk Ural yapımı Güle Güle Sana şarkısını dinlemenizi tavsiye ederim. Unutulmuş gibi görünen ama aklımızın bir yerlerinde yer eden güzel bir parça. Keyifle dinleyin…

Eskiye özlem böyle bir şey sanıyorum.

Sevgiyle kalın.

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here