Anasayfa Blog 14 Şubat Hediye Hazırlıkları Başlasın!

14 Şubat Hediye Hazırlıkları Başlasın!

1185
4
PAYLAŞ

14 şubatın tarihçesini anlatıp sıkmak istemiyorum sizleri. Bizler için 14 şubat, sevgililerimizden yılda bir hediye aldığımız, evlilik teklifi almayı da dört gözle beklediğimiz ya da yılda bir kez romantik olsun da benim öküzcük diye ümit ettiğimiz bir tarih oldu çıktı son zamanlarda.

tumblr_mw2ftm48K11rg0ycxo1_500

Bir kadına alınacak pek çok hediye çeşidi var. Peki bir erkeğe ne alabiliriz? Gömlek, kravat,cüzdan, tuttuğu takımın forması, ayakkabı, pantolon, parfüm, atkı, bere, ceket, eldiven, kaban vs. vs. bir çok raftan gidip alabileceğimiz alternatifler mevcut.

Peki almayıp, bu özel günde ellerimizle hazırlamak istersek hediyemizi? İşte burada benim önerilerim devreye girmesini umuyorum.

1. Hazırını gidip almak yerine son yıllarda moda olan örgü boyunluk, bere veya atkı örebilirsiniz. İşi abartıp kazak veya hırkada örebilirsiniz tercih sizin. Hem onu kışın soğuğundan korumuş olursunuz hem de sizden bir parçanızı yanında taşır kış boyu.

ddd1a2e14d98afa1d45a00b2eb5d172d2. Eskitilmiş bir fotoğraf albümü içine doğduğunuz andan başlayıp şuan ki halinize kadar olan fotoğraflarınızdan kendinizi kesip o albümün sayfalarına yapıştırıp yanlarına ufak ufak notlar düşerek doldura bilirsiniz. Onunla olan bir fotoğrafınızı diğer fotoğraflarınız bitince sona yapıştırıp altına ‘ Hayatımın geri kalanını seninle doldurmak istiyorum.’ gibi küçük özel bir not yazarak sona erdire bilirsiniz.

DSCF0002

3. Her çiftin özel anıları vardır mutlaka. Peki bu anıları deniz kabuklarının içine yazıp özel hazırlayacağınız bir kutunun içine yerleştirseniz, sevgiliniz mutlu olmaz mıydı? Peki nasıl hazırlayacağız derseniz: Deniz kabuklarını bulmak çok kolay her şeyi satan bir milyoncu diye ismi çıkmış alışveriş yerlerinden bulabilirsiniz. Asetat kalemi ile içlerine anılarınızı, birlikte yapmak istediklerinizi ve ya günlük konuşmalarınızı yazıp artık her kırtasiyede veya büyük marketlerde bulabileceğiniz bir hediye kutusunu alıp içini doldura bilirsiniz.

2117_24. Severek hazırlayacağınız başka bir hediye ise, kupa hazırlamak olabilir. Seramik beyaz bir kupanın üzerine kırmızı ve siyah asetat kalemleri ile komik anılarınızı, ona olan aşkınızı yazarak veya çiziminiz güzelse sizi anlatan resimler çizerek bardağı renklendirmeye başlaya bilirsiniz. Tam su içeceği kısıma kırmızı ruj ile öpüp iz bıraktıktan sonra üzerine sprey vernik sıkarak yazdıklarınızı ve rujunuzu sabitleyebilirsiniz. İsterseniz bir tanede kendinize yapın!

beyaz-ev-sevgili-baskılı-kupa-bardak-sevgililer-günü-hediye-modeli

5. Birlikte izlediğiniz ilk romantik-komedi filmi hatırlıyor musunuz? Eğer hatırlıyorsanız o filmin afişindeki kişilerin siz olmasına bir fikir kadar uzaksınız. O afişe uyacak ikinizin de birer fotoğrafınızı seçin ve afiş de ki oyuncu yönetmen gibi yazıların olduğu kısıma ne yazmak isterseniz yazıp baskısını alıp sevgilinizin duvarına asmanız hoş olmaz mıydı?

friends_with_benefits

4 YORUM

  1. Önerileriniz çok güzel Tuğçe hanım, fotoğraf albümü yapmayı düşünüyorum biraz daha değişik şeyler ekleyip içine :)

  2. Sevgiliye Tuğçe. Erkeklerin kabusu, kadınların olmazsa olmazı :) Bir erkeğe hediye almak gerçekten çok zor. Senin tavsiyelerini dinleyeceğim :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here